Heydər Əliyev Fondu nüfuzlu beynəlxalq "Həmdan-İSESKO" mükafatına layiq görülüb
Təhsil və sosial müdafiə sahəsində irimiqyaslı layihələri ilə tanınan Heydər Əliyev Fondu, İslam Dünyası Təhsil, Elm və Mədəniyyət Təşkilatı (İSESKO) və Həmdan bin Rəşid Al Məktum Fondunun 4-cü birgə "Həmdan-İSESKO" mükafatının qalibləri sırasına daxil olub.
Mükafat İslam dünyası ölkələrində tədris müəssisələrinin inkişafına və təhsil mühitinin dəstəklənməsi təşəbbüslərinə görə töhfələrə görə təqdim edilir.
Bu il yeddi ölkədən doqquz təhsil təşəbbüsü birincilik uğrunda mübarizə aparıb.
Heydər Əliyev Fondu təkcə İslam dövlətlərində deyil, müsəlman dünyasından kənarda da məktəblərin tikintisi və bərpasını həyata keçirən "Təhsil və sosial müdafiə layihəsi"nə görə mükafata layiq görülüb.
"Həmdan-İSESKO" mükafatının digər qalibləri arasında Yəmənin "Hədrəmaut" Fondu və Mərakeş İbtidai Təhsil Fondu var.
Qaliblərin mükafatlandırılması yaxın vaxtlarda rəsmi mərasimdə baş tutacaq və burada onların İslam dünyasında təhsilin dəstəklənməsi və təşviqi sahəsindəki nailiyyətləri qeyd olunacaq.

Фонд Гейдара Алиева удостоен престижной международной премии "Хамдан-ИСЕСКО"
Фонд Гейдара Алиева, известный своими масштабными проектами в сфере образования и социальной поддержки, стал одним из победителей 4-й совместной премии Исламской организации по вопросам образования, науки и культуры (ИСЕСКО) и Фонда Хамдана бин Рашида Аль Мактума "Хамдан-ИСЕСКО".
Награда присуждается за выдающийся вклад в развитие образовательных учреждений и инициативы по поддержке образовательной среды в странах исламского мира.
В этом году за первенство боролись девять образовательных инициатив из семи стран.
Фонд Гейдара Алиева был удостоен премии за свой "Проект образовательной и социальной поддержки", в рамках которого осуществляется строительство и восстановление школ не только в исламских государствах, но и за пределами мусульманского мира.
Среди других победителей премии "Хамдан-ИСЕСКО" - йеменский Фонд Хадрамаут и Марокканский фонд начального образования.
Награждение победителей состоится в ближайшее время на официальной церемонии, где будут отмечены их выдающиеся достижения и инициативы в области поддержки и продвижения образования в исламском мире.