Təndirxanadan külli miqdarda narkotik vasitə aşkarlandı
Astara Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat tədbirləri ilə narkotiklərin qanunsuz dövriyyəsi və narkotik tərkibli bitkilərin kultivasiyası ilə məşğul olan Mehman Rzayev saxlanılıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Lənkəran regional qrupundan verilən məlumata görə, onun üzərindən və yaşadığı evin həyətində yerləşən təndirxanadan 2 kiloqram marixuana aşkarlanıb.
Əlavə olaraq saxlanılan şəxsin həyətindən kultivasiya yolu ilə yetişdirdiyi 48 ədəd çətənə bitkisi də aşkarlanıb. M.Rzayev barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.

Конопля вместо хлеба: астаринская полиция обнаружила в тандырной наркотик
Сотрудники Астаринского райотдела полиции задержали Мехмана Рзаева, подозреваемого в незаконном обороте наркотиков и культивировании наркосодержащих растений.
Как сообщили в лянкяранской региональной группе пресс-службы МВД, при личном досмотре, а также в тандырной, расположенной во дворе его дома, было обнаружено 2 кг марихуаны.
Кроме того, во дворе дома задержанного были обнаружены 48 кустов конопли. По решению суда в отношении М.Рзаева избрана мера пресечения в виде ареста.