Mixail Mişustin Əli Əsədova zəng edib
Nazirlər Kabinetinin Mətbuat Xidmətindən verilən xəbərə görə, Rusiya Federasiyası Hökumətinin sədri Mixail Mişustin Əli Əsədova zəng edib.
M.Mişustin Ə.Əsədovu parlament tərəfindən Azərbaycan Respublikasının baş naziri vəzifəsinə təsdiq olunması münasibətilə təbrik edib.
Söhbət zamanı tərəflər Azərbaycan və Rusiya arasında dostluq münasibətlərinin və qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın inkişafını yüksək qiymətləndirib, strateji tərəfdaşlığın daha da möhkəmlənməsinə ümidvar olduqlarını bildiriblər.скачать dle 11.3

Михаил Мишустин позвонил Али Асадову
16 февраля исполняющий обязанности премьер-министра Азербайджанской Республики (АР) Али Асадов провел телефонный разговор с председателем Правительства Российской Федерации Михаилом Мишустиным.
Об этом сообщили в пресс-службе Кабинета министров АР.
Отмечается, что М.Мишустин поздравил А.Асадова с назначением на пост премьер-министра Азербайджана.
"В ходе разговора стороны высоко оценили развитие дружеских отношений и взаимовыгодного сотрудничества между Азербайджаном и Россией, выразили надежду на дальнейшее укрепление стратегического партнерства", - говорится в сообщении.