Əli Əsədov Rusiyanın baş nazirini təbrik edib
Azərbaycanın Baş naziri Əli Əsədov Mixail Mişustini Rusiya Federasiyası Hökumətinin sədri vəzifəsinə təyin olunması münasibətilə təbrik edib.
Baş nazir M.Mişustinin Azərbaycanla Rusiya arasında dostluq, mehriban qonşuluq və qarşılıqlı hörmət ənənələrinə əsaslanan çoxşaxəli münasibətlərin möhkəmlənməsinə verdiyi töhfəni qeyd edib.
M.Mişustinin rəhbərlik etdiyi hökumətin fəaliyyətinin bundan sonra da iki ölkə arasında qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın qurulmasına və strateji tərəfdaşlığın dərinləşməsinə töhfə verəcəyinə əminlik ifadə olunub.

Али Асадов поздравил главу правительства России
Премьер-министр Азербайджанской Республики Али Асадов поздравил Михаила Мишустина с назначением на пост председателя правительства Российской Федерации.
В поздравительном послании А.Асадов отметил вклад М.Мишустина в укрепление отношений между Азербайджаном и Россией, которые основываются на добрых традициях дружбы, добрососедства и взаимного уважения.
Выражена уверенность в том, что работа возглавляемого М.Мишустиным правительства будет и впредь способствовать наращиванию взаимовыгодного сотрудничества и углублению стратегического партнерства между Азербайджаном и Россией.