Prezident Administrasiyasında struktur dəyişiklikləri
Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev 30 may 2017-ci ildə “Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının strukturunun təsdiqi və işçilərinin say həddinin müəyyən edilməsi haqqında” sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Prezidentin Administrasiyasının strukturu yenidən təşkil edilib, işçilərin say həddi 410 ştat vahidi müəyyən edilib. O cümlədən Prezidentin Millətlərarası münasibətlər, multikulturalizm və dini məsələlər üzrə köməkçisinin xidməti yaradılıb.
Azərbaycan prezidenti İlham Əliyevin 9 yanvar 2018-ci il tarixli sərəncamı ilə Prezidentin Millətlərarası münasibətlər, multikulturalizm və dini məsələlər üzrə köməkçisinin xidməti ləğv edilib, Millətlərarası münasibətlər, multikulturalizm və dini məsələlər şöbəsi yaradılıb.
Millətlərarası münasibətlər, multikulturalizm və dini məsələlər şöbəsinin ştat vahidi 1 şöbə müdiri olmaqla, 6 ştat vahidi təsdiqlənib.
Dövlət qulluğu və kadr məsələləri şöbəsində Şəxsi işlərin aparılması sektorunda ştat vahidi isə artırılaraq, 2 ştat vahidindən 4 ştat vahidinə qaldırılıb. Beləliklə, Prezident Administrasiyasının işçilərinin say həddi 410 ştat vahidindən 412 ştat vahidinə qalxıb.
Qeyd edək ki, Etibar Nəcəfov bir müddət əvvəl Prezident Administrasiyasının Millətlərarası münasibətlər, multikulturalizm və dini məsələlər şöbəsinin müdiri təyin edilib. (APA)

В Администрации президента произведены структурные изменения
Увеличено число работников Администрации президента. Стали известны изменения в структуре Администрации президента.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на АПА, 30 мая 2017 года президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение «Об утверждении структуры и штатного расписания Администрации президента Азербайджанской Республики».
Согласно распоряжению, структура Администрации президента была реорганизована со штатом 410 человек, в частности была создана служба помощника президента по вопросам межнациональных отношений, мультикультурализма и религии.
Распоряжением президента Азербайджана Ильхама Алиева от 9 января 2018 года была сокращена должность помощника президента Азербайджана по вопросам межнациональных отношений, мультикультурализма и религии и создан Отдел по вопросам межнациональных отношений, мультикультурализма и религии.
В Отдел по вопросам межнациональных отношений, мультикультурализма и религии утверждено 6 штатных единиц, включая завотделом.
Штатные единицы в секторе по ведению личных дел Отдела по вопросам государственной службы и кадров увеличены с 2 до 4. Таким образом, предел численности работников Администрации президента Азербайджанской Республики увеличен с 410 до 412 штатных единиц.
Отметим, некоторое время назад Этибар Наджафов был назначен заведующим Отделом по вопросам межнациональных отношений, мультикультурализма и религии Администрации президента. скачать dle 11.3