Yük maşınları günlərdir İranla sərhəddə qalıb: Sürücülərdən ŞİKAYƏT - Video
Naxçıvan-Bakı və əks istiqamətdə yükdaşıma fəaliyyəti ilə məşğul olan yük maşını sürücüləri Naxçıvanda etiraz ediblər. Onlar 10 gündən artıqdır sürücü yoldaşlarının İran ərazisində qaldığını və ailələrinin narahat olduğunu bildirirlər. Olduqları ərazidə isə pullarının bitdiyini, hətta ərzaq belə ala bilmədiklərini bildirən sürücülər müvafiq qurumlardan dəstək gözləyirlər.
Etiraz edən sürücülərdən biri vəziyyəti Baku TV-yə belə təsvir edib:
"Burada 10-12 günlə yatan uşaqlar var. Hamının ailəsi narahatdır. Biz xahiş edirik ki, dövlətimiz köməklik etsin, sürücülər oradan çıxsın. Onların nə günahı var?"
Digər bir sürücü isə yaranmış çətinlikləri bu sözlərlə ifadə edib:
"Heç yerdən bizə giriş-çıxış yoxdur. Maşınlarımız İranda qalıblar, buraxmırlar. Yəni çox pis vəziyyət alınıb. Sürücülərmiz neçə gündür qalıb orada, cibinin pulu, yemək-içməkləri yoxdur. Yanacaq vermirlər. Biz xahiş edirik ki, bizə köməklik göstərsinlər".скачать dle 11.3

Грузовики уже несколько дней стоят на границе с Ираном: водители недовольны ситуацией - ВИДЕО
Водители утверждают, что у их коллег заканчиваются деньги и они даже не могут приобрести продукты питания. Они обратились к соответствующим структурам с просьбой оказать помощь.
Один из протестующих так описал ситуацию: "Есть люди, которые уже 10-12 дней находятся там. Их семьи очень переживают. Мы просим государство помочь, чтобы наши водители смогли вернуться. В чем их вина?"
Другой водитель отметил: "У нас нет возможности ни въехать, ни выехать. Наши машины остались в Иране, их не выпускают. Ситуация очень тяжелая. Наши водители уже несколько дней находятся там - у них заканчиваются деньги и еда, даже топливо не дают. Мы просим оказать нам помощь".