Şəmkirdə su kəmərində baş vermiş qəza aradan qaldırılıb
Şəmkir Maşın-Kanal 2-ci pillə nasos stansiyasının 2-ci kilometrində hidro təzyiq nəticəsində metalın aşınması boruda qəzaya səbəb olub.
Bu barədə Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyindən (ADSEA) bildirilib.
Məlumata görə, qəzanın baş verdiyi andan etibarən Şəmkir Maşın-Kanalının İstismarı İdarəsi dərhal tədbirlər görüb və qəza aradan qaldırılıb. Hazırda borunun təmiri və bərpası istiqamətində işlər davam etdirilir.
Boru vasitəsilə ötürülən su suvarma məqsədilə istifadə olunur və qəza nəticəsində nə əkin sahələrinə, nə də mülki şəxslərə hər hansı zərər dəyməyib. Ətrafa axan su nasos stansiyanın suqəbuledici qurğusuna istiqamətlənib.скачать dle 11.3

В Шамкире устранена утечка на водопроводе
На втором километре насосной станции второй ступени Шамкирского машинного канала произошла авария на трубопроводе, вызванная коррозией металла и гидравлическим давлением.
Как сообщили в Агентстве государственных водных ресурсов Азербайджана, сразу после происшествия Управление эксплуатации канала оперативно приняло меры и устранило утечку. В настоящее время продолжаются ремонтно-восстановительные работы.
Вода из трубопровода используется для орошения, однако авария не нанесла ущерба ни посевным площадям, ни населению. Вытекшая вода была направлена в водоприемное сооружение насосной станции.скачать dle 11.3