Gürcüstan və Özbəkistanın baş nazirləri Əli Əsədovu təbrik ediblər - YENİLƏNİR
Özbəkistan Respublikasının Baş naziri Abdulla Aripov Azərbaycan Respublikasının Baş naziri Əli Əsədova təbrik məktubu ünvanlayıb.
Bildirilib ki, A.Aripov həmkarını Azərbaycan Respublikasının baş naziri vəzifəsinə təyin olunması münasibətilə təbrik edib, ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
Məktubda Azərbaycan-Özbəkistan dostluq, qardaşlıq və strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin daha da inkişaf etdirilməsi məqsədilə dövlət başçıları tərəfindən iki ölkənin hökumətlərinin qarşısında qoyulmuş mühüm vəzifələrin həyata keçirilməsində sıx əməkdaşlığa ümid ifadə olunur.
A.Aripov, həmçinin, nəqliyyat-logistika, energetika, sənaye, kənd təsərrüfatı, mədəni-humanitar və digər sahələrdə əldə olunmuş razılaşmaların ardıcıl surətdə həyata keçiriləcəyinə əminliyini ifadə edib.
Gürcüstanın Baş naziri İrakli Kobaxidze Baş nazir Əli Əsədova təbrik məktubu ünvanlayıb.
Bildirilib ki, məktubda İ.Kobaxidze Ə.Əsədovu Azərbaycanın baş naziri təyin olunması münasibətilə təbrik edib, fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
Azərbaycan-Gürcüstan əməkdaşlığı və qarşılıqlı dəstəyi iki ölkənin strateji tərəfdaşlığının və sıx mehriban qonşuluq əlaqələrinin bariz ifadəsi kimi qiymətləndirilib, münasibətlərin gələcəkdə daha da intensiv və əhatəli olacağına əminlik ifadə olunub.
Gürcüstanın baş naziri iki ölkə arasında qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın daha da möhkəmləndirilməsi istiqamətində birgə səy göstərməyə hazır olduğunu bildirib.скачать dle 11.3

Премьер-министры Грузии и Узбекистана поздравили Али Асадова - ОБНОВЛЯЕТСЯ
Как сообщили в пресс-службе Кабинета министров, А.Арипов поздравил А.Асадова с назначением на пост премьер-министра Азербайджанской Республики, пожелал успехов в дальнейшей деятельности.
В письме выражается надежда на тесное сотрудничество в реализации важных задач, поставленных перед правительствами двух стран главами государств в целях дальнейшего развития азербайджано-узбекских отношений дружбы, братства и стратегического партнерства.
А.Арипов также выразил уверенность в последовательной реализации достигнутых договоренностей в транспортно-логистической, энергетической, промышленной, сельскохозяйственной, культурно-гуманитарной и других сферах.
Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе направил поздравительное послание премьер-министру Азербайджанской Республики Али Асадову.
Как сообщили в пресс-службе Кабинета министров, в послании И.Кобахидзе поздравил А.Асадова с назначением на пост премьер-министра Азербайджанской Республики и пожелал ему успехов в деятельности.
Азербайджано-грузинское сотрудничество и взаимная поддержка были оценены как наглядное выражение стратегического партнерства, тесного добрососедства двух стран, была выражена уверенность, что в будущем отношения будут еще более интенсивными и всеобъемлющими.
Премьер-министр Грузии в своем послании выразил готовность приложить совместные усилия для дальнейшего укрепления взаимовыгодного сотрудничества между двумя странами.