Çoxdan gözlənilən tarixi filmin süjeti məlum oldu » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Belə ki, baş qəhrəman, Afrikanın Numidiya ölkəsində böyüyən Lusius adlı şəxs imperator Mark Avrelinin nəslindən olacaq. Onu Pol Meskal canlandıracaq.
Film Markus Akasiyanın (Pedro Paskal) komandanlığı altında Roma ordusunun Numidiyaya hücumu ilə başlayacaq.
Süjetə əsasən, döyüş nəticəsində Lusius əsir düşür, qladiator olur və Romaya göndərilir. Orada anasının Akasiyaya aşiq olduğunu öyrənir, bundan sonra əsas personajlar arenada döyüşürlər.
Denzel Vaşinqton filmdə inanılmaz dərəcədə zəngin olan və qızıl arabada Roma ətrafında gəzən bir taciri canlandıracaq. Cozef Quinn və Fred Hehinger isə iki qəddar qardaş imperator rolunu oynayacaqlar.
"Qladiator 2"nin premyerası 15 noyabr 2024-cü ildə baş tutacaq. Filmdəki hadisələr orijinaldakından 25 il sonra cərəyan edəcək.

Стал известен сюжет фильма "Гладиатор 2" » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
По их словам, главным героем будет потомок императора Марка Аврелия по имени Луций, выросший в африканской стране Нумидии - его сыграл Пол Мескал. Они отметили, что "Гладиатор 2" начинается с вторжения в Нумидию римской армии под командованием Марка Акация (Педро Паскаль).
Сообщается, что в результате сражения Луций попадает в плен, становится гладиатором и отправляется в Рим. Там он узнает, что его мать влюблена в Акация, после чего главных персонажей ждет сражение на арене.
По имеющимся сведениям, Дензел Вашингтон сыграл в фильме торговца, который невероятно богат и ездит по Риму на золотой колеснице. Джозеф Куинн и Фред Хехингер исполнят роли двух жестоких братьев-императоров.
Напомним, что премьера "Гладиатора 2" состоится 15 ноября 2024 года. События ленты развернутся спустя 25 лет после сюжета оригинального фильма.