01.07.2026 17:08 366
Görüş zamanı Azərbaycan ilə BMT arasında müxtəlif istiqamətlərdə uğurla inkişaf edən əməkdaşlıqdan məmnunluq ifadə olunub.
BMT Baş katibinin Yol Təhlükəsizliyi üzrə xüsusi elçisinin mandatı çərçivəsində qlobal yol hərəkəti təhlükəsizliyinin təşviqi istiqamətində aparılan fəaliyyət yüksək qiymətləndirilib.
Azərbaycanda yol hərəkəti təhlükəsizliyinin təmin olunması, yol-nəqliyyat infrastrukturunun müasir tələblərə uyğun inkişaf etdirilməsi, rəqəmsal həllərin tətbiqi vasitəsilə nəqliyyat sisteminin təkmilləşdirilməsi sahəsində həyata keçirilən ardıcıl islahatlar barədə bəhs olunub.
Görüşdə yol hərəkəti təhlükəsizliyi sahəsində beynəlxalq təcrübənin öyrənilməsi, bu istiqamətdə əməkdaşlığın genişləndirilməsi və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər müzakirə olunub.скачать dle 11.3

В Баку состоялась встреча Али Асадова со спецпосланником генсека ООН
Как сообщает Median.Az со ссылкой на пресс-службу Кабинета министров, в ходе встречи стороны выразили удовлетворение успешным развитием сотрудничества между Азербайджаном и ООН по различным направлениям.
Была высоко оценена деятельность спецпосланника генсека ООН по продвижению глобальной безопасности дорожного движения.
Также обсуждались проводимые в Азербайджане реформы по обеспечению безопасности на дорогах, развитию дорожно-транспортной инфраструктуры в соответствии с современными требованиями и совершенствованию транспортной системы за счет внедрения цифровых решений.
Кроме того, стороны рассмотрели вопросы изучения международного опыта в сфере безопасности дорожного движения, расширения сотрудничества в этой области и другие темы, представляющие взаимный интерес.