Universitetlərdə diplomlar bu ildən elektron veriləcək
Modern.az-a istinadla xəbər verir ki, bu barədə Elm və Təhsil Nazirliyindən Azərbaycanın ali məktəblərinə təlimatlar verilib.
"Diplomların bu təhsil ilindən etibarən elektron, onlayn formada tələbələrə təqdim olunması artıq müzakirə olunub və zəruri hazırlıqlar başlayıb", - deyə ali təhsil mərkəzlərindən bildirilib.
O da qeyd edilib ki, diplomlar bakalavrlarla yanaşı magistratura tələbələrinə də elektron təqdim olunacaq.
Nəticədə tələlər diplomunu "my gov" platformasından asanlıqla əldə edə bilərlər.
Qeyd edək ki, Azərbaycanda ali təhsil müəssisələrində diplomlar elektron qaydada deyil, əsasən fiziki formada hazırlanaraq məzunlara təqdim edilir. Diplom blanklarının hazırlanması, məlumatların yoxlanılması, qeydiyyat və imzalanma prosedurları səbəbindən bu proses bir neçə ay davam edə bilir.скачать dle 11.3

С этого года университеты начнут выдавать дипломы в электронном виде
Как сообщает modern.az, соответствующие инструкции были направлены высшим учебным заведениям Азербайджана из Министерства науки и образования.
"Вопрос о выдаче дипломов студентам в электронном виде, начиная с этого учебного года, уже обсужден, и началась необходимая подготовка", - отметили в центрах высшего образования.
Также было отмечено, что дипломы в электронном виде будут предоставляться не только бакалаврам, но и магистрам.
В результате студенты смогут легко получить свой диплом через платформу my gov.
Отметим, что в высших учебных заведениях Азербайджана дипломы выдаются не в электронном виде, а в основном в физической форме. Из-за процедур подготовки бланков дипломов, проверки данных, регистрации и подписания этот процесс может длиться несколько месяцев.скачать dle 11.3