UNEC Dərbənd filialının məzunları niyə diplom ala bilmir? - RƏSMİ CAVAB
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Dərbənd filialının 2023-2024-cü tədris ili üzrə məzunları diplom ala bilmirlər.
Bu barədə şikayətlə Baku.ws-ə həmin universitetin məzunu olmuş Samir Cavadov məlumat verib.
O bildirib ki, diplomun verilməməsi ilə bağlı məzunlara konkret səbəb bildirilmir:
"Dəfələrlə həm Elm və Təhsil Nazirliyinə, həm də universitetə müraciət etmişik. Hər biri məsuliyyəti digərinin üzərinə atır. Arada da biz qalmışıq".
Məsələ ilə əlaqədar UNEC-in mətbuat katibi Elnarə Məmmədova bildirib ki, tələbələrə diplom blanklarının verilməsi ilə bağlı Elm və Təhsil Nazirliyinə müraciət olunub. Nazirlik diplom blanklarını universitetə təqdim etdiyi andan məzunlara diplomlar veriləcək:
"UNEC-in Dərbənd filialında dərslər Plexanov adına Rusiya İqtisad Universitetinin tədris proqramları əsasında aparılır. Filialda normativ tədris müddətini uğurla bitirmiş tələbələrin məzun olduqları barədə əmrləri universitet tərəfindən verilib. Məzun olmuş tələbələrə diplom blanklarının verilməsi ilə bağlı Elm və Təhsil Nazirliyinə müraciət olunub. Nazirlik diplom blanklarını universitetə təqdim etdiyi andan məzunlara diplomlar veriləcək".скачать dle 11.3

Почему выпускники филиала UNEC в Дербенте не могут получить дипломы?
Выпускники Дербентского филиала Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) за 2023-2024 учебный год не могут получить дипломы.
Об этом Baku.ws сообщил выпускник вуза Самир Джавадов.
Он отметил, что им не объясняют конкретную причину невыдачи дипломов.
"Мы неоднократно обращались как в Министерство науки и образования, так и в университет. Каждый перекладывает ответственность на другого", - сказал он.
В связи с этим пресс-секретарь UNEC Эльнара Мамедова сообщила, что в Министерство науки и образования было направлено обращение о выдаче бланков дипломов студентам. Дипломы будут выданы выпускникам, как только ведомство предоставит бланки дипломов университету.
"В Дербентском филиале UNEC занятия проводятся на основе учебных программ Российского экономического университета имени Плеханова. Университет издал приказы о выпуске студентов, успешно завершивших нормативный срок обучения в филиале", - сказала она.скачать dle 11.3