Övladı birinci sinfə gedəcək valideynlərin NƏZƏRİNƏ
Bu gündən dövlət ümumi təhsil müəssisələrinin I siniflərinə qəbul prosesi çərçivəsində bir sıra mərhələlərə start verilib.
Bildirilib ki, 17 iyun saat 11:00-dan 25 iyun saat 18:00-dək rus bölməsi üzrə prioritet hüququ olan uşaqlar üçün prioritet əsasında məktəb seçimi, prioritet hüququ olmayan uşaqlar üçün isə müsabiqəyə qəbul prosesi həyata keçiriləcək.
Bununla yanaşı, bu gün saat 11:00-dan etibarən dövlət ümumi təhsil müəssisələrinin tədrisi digər dillərdə aparılan I siniflərinə qəbul məqsədilə müsahibədən uğurla keçən uşaqların valideynləri məktəb və müəllim seçimi ilə bağlı sorğularını yerləşdirə bilərlər.
Həmçinin 17 iyun saat 11:00-dan 17 iyul saat 11:00-dək Abşeron rayonu, Bakı, Sumqayıt, Gəncə və Naxçıvan şəhərində üstünlük hüququ tətbiq edilən ümumi təhsil müəssisələrində prioritet əsasında məktəb və müəllim seçimi aparılacaq.
Eyni zamanda, 17 iyun saat 11:00-dan 25 iyun saat 18:00-dək Bakı Avropa Liseyi, Respublika İncəsənət gimnaziyası və Bülbül adına orta ixtisas musiqi məktəbinin rus bölməsi üzrə I siniflərinə qəbul üçün müsabiqəyə qeydiyyat da açıq olacaq.скачать dle 11.3

ВНИМАНИЮ родителей, чьи дети пойдут в первый класс
Отмечается, что с 11:00 17 июня до 18:00 25 июня пройдет приоритетный отбор в русский сектор, а для детей, не имеющих приоритетного права, будет осуществлен процесс приёма на конкурсной основе.
Наряду с этим, начиная с 11:00 сегодняшнего дня родители детей, успешно прошедших собеседование для приёма в I классы государственных общеобразовательных учреждений с обучением на других языках, смогут размещать свои заявки по выбору школы и учителя.
Также с 11:00 17 июня до 11:00 17 июля в общеобразовательных учреждениях Абшеронского района, городов Баку, Сумгайыт, Гянджа и Нахчыван, где применяется право преимущества, будет проводиться выбор школы и учителя на приоритетной основе.
Одновременно с 11:00 17 июня до 18:00 25 июня будет открыта регистрация на конкурс для приёма в I классы русского сектора Бакинского Европейского лицея, Республиканской гимназии искусств и средней специальной музыкальной школы имени Бюльбюля.