Müsahibədə uğur qazanan bəzi uşaqlar avtomatik birinci sinfə yerləşdiriləcəklər
Rus bölməsi üzrə məktəbəhazırlıq qruplarında təhsil alan və müsahibədə uğur qazanan uşaqlar avtomatik olaraq 1-ci sinfə yerləşdiriləcəklər.
Bildirilib ki, 13 iyun 2025-ci il tarixində rus bölməsi üzrə məktəbəhazırlıq qruplarında təhsil alan və tədris digər dillərdə aparılan bölmələr üzrə müsahibədə uğur qazanan uşaqlar avtomatik olaraq 1-ci sinfə yerləşdiriləcəklər.
17 iyun 2025-ci il saat 11:00-dan etibarən isə tədris digər dillərdə aparılan bölmələr üzrə müsahibədə uğur qazanan uşaqlar üçün məktəb və müəllim seçimi prosesinə start veriləcək.
Qeyd edək ki, 1 may 2025-ci il tarixində başlayan ümumi təhsil müəssisələrinin birinci siniflərinə qəbul prosesi www.mektebeqebul.edu.az portalı vasitəsilə həyata keçirilir və 12 sentyabr 2025-ci il tarixinədək davam edəcək.скачать dle 11.3

Дети из подготовительных групп автоматически зачисляются в 1-й класс
Дети, прошедшие дошкольную подготовку в русском секторе школы и успешно прошедшие собеседование при приеме в первый класс, 13 июня 2025 года будут автоматически зачислены в первый класс этого же учебного заведения.
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на информацию Государственного агентства по дошкольному и общему образованию Азербайджана.
По информации агентства, с 11:00 17 июня начнется процесс выбора общеобразовательного учреждения и учителя для детей, успешно прошедших собеседование для обучения на другом (негосударственном) языке.
Важно отметить, что общий процесс приема в первые классы школ начался 1 мая и продлится до 12 сентября. Все процедуры осуществляются через портал www.mektebeqebul.edu.az.скачать dle 11.3