Valideynlərin DİQQƏTİNƏ: Məktəbəhazırlıq qruplarına qəbula start verildi (YENİLƏNİB)
Bu gündən 2024-25-ci tədris ili üzrə ümumi təhsil müəssisələrinin məktəbəhazırlıq qruplarına qəbul üçün qeydiyyat başlayıb.
Qeydiyyat mektebeqebul.edu.az elektron sistemi üzərindən həyata keçirilir.
Azərbaycan bölməsi üzrə məktəb və müəllim seçimi iyulun 16-sı saat 11:00-da başlayacaq.
Tədris digər dillərdə aparılan bölmələr üzrə məktəb və müəllim seçimi isə iyulun 18-i saat 11:00-da aktiv ediləcək.
İyulun 11-i saat 11:00-dan 2024-25-ci tədris ili üzrə ümumi təhsil müəssisələrinin məktəbəhazırlıq qruplarına qəbul üçün qeydiyyata start verilir.
Oxu.Az Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin məlumatına istinadən bildirir ki, qeydiyyat mektebeqebul.edu.az elektron sistemi üzərindən həyata keçiriləcək.
Azərbaycan bölməsi üzrə məktəb və müəllim seçimi iyulun 16-sı saat 11:00-da, tədrisin digər dillərdə aparıldığı bölmələr üzrə məktəb və müəllim seçimi isə iyulun 18-i saat 11:00-da aktiv ediləcək.
Qeyd edək ki, məktəbəhazırlıq qruplarına cari ildə 5 yaşı tamam olan uşaqlar (2019-cu il təvəllüdlü) qəbul edilirlər.
Məktəbəhazırlıq qruplarına qəbul zamanı da üstünlük hüququ tətbiq ediləcək. Belə ki, Azərbaycan bölməsi üzrə iyulun 16-dan 30-dək Bakı və Gəncə şəhərlərində yerləşən 45, rus bölməsi üzrə isə iyulun 18-dən avqustun 1-dək Bakı və Gəncə şəhərlərində yerləşən 111 ümumi təhsil müəssisəsində prioritet tətbiq ediləcək.

К сведению родителей: в Азербайджане начался прием в группы дошкольной подготовки (ОБНОВЛЕНО)
Выбор школ и учителей в азербайджанском секторе начнется 16 июля в 11:00, а в секторах, где обучение ведется на других языках, процесс будет активизирован 18 июля в 11:00.
В Азербайджане 11 июля с 11:00 начнется регистрация для приема в группы дошкольной подготовки общеобразовательных учреждений на 2024-2025 учебный год.
Как сообщили в Государственном агентстве дошкольного и общего образования, процесс будет осуществляться посредством электронного портала mektebeqebul.edu.az.
Выбор школ и учителей в азербайджанском секторе активируется 16 июля в 11:00, в секторах, где обучение ведется на других языках, процесс будет активизирован 18 июля в 11:00.
Отметим, что в группы дошкольной подготовки принимаются дети, которым в текущем году исполнилось 5 лет (2019 г.р.).
В рамках приема также будет применяться право привилегии. Таким образом, с 16 по 30 июля для азербайджанского сектора право привилегии будет распространяться на 45 общеобразовательных учреждений, расположенных в Баку и Гяндже, для русского сектора - с 18 июля по 1 августа на 111 общеобразовательных учреждений указанных городов.