Valideynlərin NƏZƏRİNƏ: Məktəbəhazırlıq qruplarına qəbul vaxtı AÇIQLANDI
"İyulun 11-də saat 11:00-dan 2024-2025-ci tədris ili üzrə ümumi təhsil müəssisələrinin məktəbəhazırlıq qruplarına qəbul üçün qeydiyyata start verilir".
Bu barədə Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru Eşqi Bağırov məlumat verib.
Direktorun sözlərinə görə, qeydiyyat mektebeqebul.edu.az elektron sistemi üzərindən həyata keçiriləcək:
"Azərbaycan bölməsi üzrə məktəb və müəllim seçimi 16 iyul saat 11:00-da, tədrisi digər dillərdə aparılan bölmələr üzrə məktəb və müəllim seçimi isə 18 iyul saat 11:00-da aktiv ediləcək.
Qeyd edək ki, məktəbəhazırlıq qruplarına cari ildə 5 yaşı tamam olan uşaqlar (2019-cu il təvəllüdlü) qəbul edilirlər".

Вниманию родителей: объявлены даты приема в группы дошкольной подготовки
11 июля с 11:00 начнется регистрация на прием в группы дошкольной подготовки общеобразовательных учреждений на 2024/25 учебный год.
Об этом заявил директор Государственного агентства дошкольного и общего образования Эшги Багиров.
По его словам, регистрация будет осуществляться через электронную систему mektebeqebul.edu.az.
"Выбор школ и учителей по азербайджанскому сектору будет активирован с 11:00 16 июля, а по секторам, где обучение ведется на других языках - с 11:00 18 июля", - отметил Э.Багиров.
Отметим, что в группы дошкольной подготовки принимаются дети, которым в текущем году исполнилось 5 лет (2019 г.р.).