Azərbaycanda vəzifəli şəxslərə cinayət işi açıldı
Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi (KTN) yanında Aqrar Xidmətlər Agentliyinin Göygöl Dövlət Aqrar İnkişaf Mərkəzinin vəzifəli şəxslərinə cinayət işi açılıb.
"Qafqazinfo"ya istinadla xəbər verir ki, mərkəzin rəhbər şəxsləri ilə bağlı Baş prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsinə daxil olmuş məlumatlar araşdırılıb.
Araşdırma nəticəsində vəzifəli şəxslərə Cinayət Məcəlləsinin 179.3.2 (külli miqdarda mənimsəmə), 308.1 (vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə) və 313-cü (vəzifə saxtakarlığı) maddələri ilə işin başlanmasına qərar verilib.

В отношении должностных лиц Гёйгёльского государственного центра аграрного развития Агентства аграрных услуг при Министерстве сельского хозяйства возбуждено уголовное дело.
Как сообщает Qafqazinfo, были расследованы сведения о руководящих лицах центра, поступившие в Главное управление по борьбе с коррупцией при генеральном прокуроре.
В результате расследования в отношении должностных лиц было возбуждено уголовное дело по статьям 179.3.2 (присвоение в крупном размере), 308.1 (злоупотребление должностными полномочиями) и 313 (должностной подлог) Уголовного кодекса Азербайджана.