Londonda keçirilən karnavalda 140 nəfər həbs edilib
Böyük Britaniyanın paytaxtı London şəhərində keçirilən Notting-Hill karnavalının ilk günü 140 həbslə başa çatıb ki, bu da bir il əvvəlkindən 40% çoxdur.
Bu barədə “Daily Mail” məlumat yayıb.
Vurğulanıb ki, qanun pozuntularına polis əməkdaşlarına hücumlar, silah və narkotik vasitələrin saxlanması və cinsi xarakterli cinayətlər daxildir.
“Biz insidentlərin sayında artım qeydə alırıq, lakin təhlükəsizliyi təmin etmək üçün bütün mümkün tədbirləri görməyə davam edəcəyik”, - deyə polisdən bildirib.
İdarənin məlumatına görə, 15 həbs polis əməkdaşlarına hücumla bağlıdır. Əlindən xəsarət alan zabit xəstəxanaya yerləşdirilib.скачать dle 11.3

Британская полиция арестовала 140 человек во время карнавала
Первый день карнавала в Ноттинг-Хилле в Лондоне завершился 140 арестами - на 40% больше, чем год назад.
Об этом пишет издание Daily Mail.
В публикации сказано о том, что cреди нарушений - нападения на полицейских, хранение оружия и наркотиков, а также сексуальные преступления.
“Мы фиксируем рост числа инцидентов, но продолжим применять все доступные меры для обеспечения безопасности”, - заявили в полиции.
По данным ведомства, 15 арестов связаны с нападениями на сотрудников полиции. Один из пострадавших офицеров был госпитализирован с травмой руки.скачать dle 11.3