Yeniyetmə qızı qaçıraraq zorlayan 45 yaşlı mühafizəçiyə hökm oxundu
Ötən ilin aprelində Tovuz sakini olan 13 yaşlı Mədinə Ağayevanı (şərti) qaçıran Xaçmaz rayon Xudat şəhər sakini, 1979-cu il təvəllüdlü Səfər Kavazova hökm oxunub.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, Sumqayıt Ağır Cinayətlər Məhkəməsində keçirilən prosesdə S.Kavazov Cinayət Məcəlləsinin 144.3 və 149.3.3-cü (Adam oğurluğu və zorlama) maddəsi ilə təqsirli bilib.
Bildirilib ki, Xaçmaz Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının tabeliyindəki Xudat Ailə Sağlamlıq Mərkəzində mühafizəçi işləyən 45 yaşlı Səfər Kavazov yeniyetmə qızla “Snapchat” sosial şəbəkəsində tanış olub. O, M.Ağayeva ilə evlənəcəyini deyərək azyaşlını inandırıb və Tovuzdakı evlərindən qaçaraq Xaçmaza gəlməsini istəyib. Bundan sonra 45 yaşlı kişi 13 yaşlı qızı Xudatda yaşayış olmayan evə apararaq bir neçə gün gizli saxlayıb və bu müddət ərzində cinsi təcavüzə məruz qoyub.
Səfər Kavazov ifadəsində bildirib ki, Mədinə ona 18 yaşının olduğunu deyib və fiziki cəhətdən yetkinlik yaşına çatması görüntüsünü yaradıb.
Sumqayıt Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə Səfər Kavazova 16 il həbs cəzası verilib.скачать dle 11.3

Вынесен приговор 45-летнему охраннику, похитившему и изнасиловавшему девочку-подростка
Вынесен приговор жителю города Худат Хачмазского района Сафару Кавазову (1979 г.р.), похитившему в прошлом году 13-летнюю жительницу Товузского района Медину Агаеву (имя и фамилия условные - ред.).
Как сообщает Qafqazinfo, в ходе разбирательства в Сумгайытском суде по тяжким преступлениям С.Кавазов был признан виновным по статьям 144.3 (похищение человека, совершенное в отношении несовершеннолетнего либо повлекли по неосторожности смерть потерпевшего или иные тяжкие последствия) и 149.3.3 (изнасилование, совершенное в отношении потерпевшей, не достигшей 14-летнего возраста) Уголовного кодекса Азербайджана.
Было отмечено, что работавший охранником в Центре здоровья семьи в Худате при Хачмазской центральной районной больнице 45-летний Сафар Кавазов познакомился с девочкой-подростком в социальной сети Snapchat и обещал на ней жениться. После этого мужчина отвез 13-летнюю девушку из Товуза в Худат, а затем вступил с несовершеннолетней в половую связь.
В своих показаниях Сафар Кавазов утверждал, что Медина скрыла свой настоящий возраст. По словам мужчины, девочка сообщила ему, что ей 18 лет.
Сумгайытский суд по тяжким преступлениям приговорил Сафара Кавазова к 16 годам лишения свободы.скачать dle 11.3