14 yaşlı nişanlısını qaçıran şəxsə hökm oxundu
Beyləqan Rayon Məhkəməsində yetkinlik yaşına çatmayan şəxslə cinsi əlaqədə olmaqda təqsirləndirilən 1986-cı il təvəllüdlü Azər Ağayevin cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi başa çatıb.
Məhkəmənin hökmü ilə Azər Ağayev 1 il 6 ay müddətinə azadlıqdan məhrum edilib. Məhkəmə ona Cinayət Məcəlləsinin 70-ci maddəsini tətbiq edərək 1 il sınaq müddəti olmaqla şərti cəza təyin edib.
İttihama görə, Azər Ağayev Beyləqan rayonunda 14 yaşlı qızla tanış olub və onunla nişanlanıb. Daha sonra o, qızın razılığı və təklifi ilə ailə qurmaq məqsədilə nişanlısını qaçırıb. 16 yaşına çatmayan qızın hamilə olması barədə Beyləqan Rayon Polis şöbəsinə məlumat daxil olub və A.Ağayev saxlanılıb.

Вынесен приговор мужчине, похитившему 14-летнюю девочку
В Бейлаганском районном суде завершился судебный процесс по уголовному делу Азера Агаева (1986 г.р.), обвиняемого в половой связи с несовершеннолетней.
По информации Oxu.Az, в ходе процесса было зачитано решение, согласно которому А.Агаев приговорен к 1 году и 6 месяцам лишения свободы. Суд применил к нему статью 70 Уголовного кодекса и назначил условное наказание с испытательным сроком в 1 год.
Согласно обвинительному акту, Азер Агаев познакомился с 14-летней девушкой в Бейлаганском районе и обручился с ней. Позже он по предложению самой же девочки похитил ее с целью создания семьи. В Бейлаганский районный отдел полиции поступила информация о беременности девочки, не достигшей 16-летнего возраста, и А.Агаев был задержан.скачать dle 11.3