Ərini öldürən qadın cəzasının yüngülləşdirilməsini istəyir
Bakıda ərini öldürməkdə təqsirləndirilən Gülnar Vəlizadənin barəsindəki hökmdən kassasiya şikayəti verilib.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, şikayət hakim Şahin Yusifovun sədrliyi ilə araşdırılacaq.
Məhkəmənin ilkin hazırlıq iclası martın 5-nə təyin edilib.
O, cəzasının yüngülləşdirilməsini istəyir.
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə o, 9 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib. Bakı Apellyasiya Məhkəməsi onun şikayətini təmin etməyib.
Qeyd edək ki, hadisə 2022-ci ilin yanvarında paytaxtın Suraxanı rayonu Hövsan qəsəbəsində qeydə alınıb. Belə ki, 1990-cı il təvəllüdlü Elşən Əlizadə həyat yoldaşı 1991-ci il təvəllüdlü Gülnar Vəlizadə tərəfindən bıçaqlanıb. Yaralı təcili tibbi yardım briqadasının köməkliyi ilə xəstəxanaya çatdırılıb, lakin onun həyatını xilas etmək mümkün olmayıb. G.Vəlizadəyə qarşı Cinayət Məcəlləsinin 126.3-cü (Qəsdən sağlamlığa ağır zərər vurma, ehtiyatsızlıqdan zərərçəkmiş şəxsin ölümünə səbəb olduqda) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.скачать dle 11.3

Подана кассационная жалоба на приговор Гюльнар Велизаде, обвиняемой в убийстве мужа в Баку.
Бакинский суд по тяжким преступлениям приговорил Г.Велизаде к девяти годам лишения свободы. Бакинский апелляционный суд не удовлетворил апелляцию.
Отметим, что инцидент произошел в январе 2022 года в поселке Говсан Сураханского района столицы. Г.Велизаде (1991 г.р.) на почве семейного конфликта ударила ножом мужа Эльшана Ализаде (1990 г.р.). Мужчина был госпитализирован, однако врачам не удалось спасти его жизнь.
Г.Велизаде было предъявлено обвинение по статье 126.3 (умышленное причинение тяжкого вреда здоровью, повлекшее по неосторожности смерть потерпевшего) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики.скачать dle 11.3