İlham Əliyev və Mehriban Əliyeva Bakıda tibb müəssisəsinin açılışında - YENİLƏNİB + FOTO/VİDEO
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva martın 28-də Bakıda “Yeni klinika” tibb müəssisəsinin açılışında iştirak ediblər.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyinin - TƏBİB-in İdarə Heyətinin sədri Ramin Bayramlı dövlətimizin başçısına burada yaradılan şərait barədə məlumat verib.
Bildirilib ki, müvəqqəti olaraq sabahdan etibarən bu müəssisədə koronavirusa yoluxan və ağır simptomları olan xəstələr müalicə alacaqlar. Tibb ocağı 575 çarpayılıqdır. Xəstəxanada 1500-dən artıq həkim və tibbi heyət çalışacaq.
“Yeni klinika” tibb müəssisəsində yaradılan şəraitlə tanışlıqdan sonra dövlətimizin başçısı xəstəxananın kollektivi ilə görüşüb.
Prezident İlham Əliyev bu gün ölkəmizin ən böyük tibb ocaqlarından birinin fəaliyyətə başladığını qeyd edib, onun müasir avadanlıqla təchiz olunduğunu bildirib. Azərbaycanda koronavirusun yayılmasının qarşısının alınması sahəsində görülən işlərdən danışan dövlətimizin başçısı vurğulayıb ki, bu tibb müəssisəsinin istifadəyə verilməsi pandemiyaya qarşı mübarizədə əlavə imkanlar yaradacaq.
“Yeni klinika” tibb müəssisəsinin direktoru Pərviz Abbasov və həkim Nəzrin Mustafayeva dövlətimizin başçısına yaradılan şəraitə görə minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Qeyd edək ki, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə son illərdə ölkədə həyata keçirilən dövlət siyasətində səhiyyə sisteminin təkmilləşdirilməsi, bu sahənin müasirləşdirilməsi və inkişafı, onun maddi-texniki bazasının möhkəmləndirilməsi mühüm yerlərdən birini tutur. “Yeni klinika” tibb müəssisəsinin yaradılması və burada ən müasir tibbi avadanlığın quraşdırılması bunu bir daha təsdiq edir.

Ильхам Алиев и Мехрибан Алиева приняли участие в открытии медучреждения – ОБНОВЛЕНО + ФОТО+ ВИДЕО
28 марта Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева приняли участие в открытии медицинского учреждения Yeni Klinika в Баку.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, председатель правления Объединения по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB) Рамин Байрамлы проинформировал главу государства о созданных здесь условиях.
Было отмечено, что временно с завтрашнего дня в этом учреждении будут проходить лечение больные, заразившиеся коронавирусом с тяжелыми симптомами. Клиника рассчитана на 575 коек. В больнице будут работать более 1500 врачей и членов медицинского персонала.
После ознакомления с условиями, созданными в медицинском учреждении Yeni Klinika, глава государства встретился с коллективом больницы.
Президент Ильхам Алиев отметил, что сегодня начинает функционировать одно из крупнейших медицинских учреждений нашей страны, оснащенное современным оборудованием. Коснувшись проводимой работы по предотвращению распространения коронавируса в Азербайджане, глава государства подчеркнул, что ввод в действие данного медицинского учреждения создаст дополнительные возможности в борьбе с пандемией.
Директор медицинского учреждения Yeni Klinika Пярвиз Аббасов и врач Назрин Мустафаева поблагодарили главу государства за созданные условия.
Отметим, что совершенствование системы здравоохранения, модернизация и развитие данной отрасли, укрепление ее материально-технической базы занимают одно из важных мест в государственной политике, осуществляемой в последние годы в стране под руководством Президента Ильхама Алиева. Это еще раз подтверждают создание медицинского учреждения Yeni Klinika и установка здесь новейшего медицинского оборудования.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев и Первый вице-президент Мехрибан Алиева 28 марта приняли участие в церемонии открытия в Баку медицинского учреждения Yeni Klinika.