İlham Əliyev yaşayış kompleksinin açılışında
Azərbaycan Respublikasının prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva mayın 24-də Bakı şəhərinin Qaradağ rayonunda məcburi köçkünlər üçün salınmış “Qobu Park” yaşayış kompleksinin açılışında iştirak ediblər.
Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev kompleksdə görülən işlərlə bağlı dövlətimizin başçısına məlumat verib.
Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva kompleksin ərazisində yaradılan şəraitlə tanış olublar.
Məlumat verilib ki, burada 1026 ailəlik 108 birotaqlı, 396 ikiotaqlı, 360 üçotaqlı, 162 dördotaqlı olmaqla 11 ikibloklu doqquzmərtəbəli yaşayış binası inşa olunub.
Dövlətimizin başçısı və xanımı mənzillərə baxıblar.
Sonra prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva kompleksin ərazisində inşa edilmiş 344 nömrəli körpələr evi-uşaq bağçasında yaradılan şəraitlə tanış olublar.
Bildirilib ki, 220 yerlik ikimərtəbəli uşaq bağçası bütün lazımi avadanlıqla tam təchiz edilib.
Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva 32 nömrəli köçkün tam orta məktəbində yaradılan şəraitlə də tanış olublar.

Ильхам Алиев открыл жилой комплекс
Президент Азербайджана Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева 24 мая приняли участие в открытии жилого комплекса для вынужденных переселенцев «Гобу парк» в Гарадагского районе Баку.
Председатель Госкомитета по делам беженцев и вынужденных переселенцев Ровшан Рзаев сообщил главе государства о проведенных в комплексе работах.
Президент Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева ознакомились с созданными в комплексе условиями.
Сообщается, что построено 11 двуподъездных девятиэтажных жилых дома, состоящих из 108 однокомнатных, 396 – двухкомнатных, 360 – трехкомнатных, 162 – четырехкомнатных квартир, рассчитанных на 1026 семей.
Глава государства и его супруга ознакомились с квартирами.
Затем президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева ознакомились с условиями, созданными в построенном на территории комплекса детском саду-ясли № 344.
Отмечалось, что детский сад, предусмотренный для 220 детей, полностью оснащен всеми нужными средствами.
Президент Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева также ознакомились с условиями, созданными в полной средней школе №32.