Bibisi qızını qısqanclığa görə bıçaqlayan şəxs cəzalandırıldı » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Bibisi qızını qısqanclığa görə bıçaqlayan şəxs cəzalandırıldı
Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsində qəsdən sağlamlığa ağır zərər vurmada təqsirləndirilən Valeh Əliyevin cinayət işi üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Neymət Məmmədovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Məhkəmənin hökmü ilə Valeh Əliyev 3 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
İttihama görə, hadisə 24 dekabr 2023-cü il tarixdə, saat 10 radələrində Lənkəran rayonunun Təngivan kəndində qeydə alınıb.
Belə ki, 2007-ci il təvəllüdlü Valeh Asif oğlu Əliyev bibisi qızı, 2003-cü il təvəllüdlü Sevgi Etibar qızı Əzimovanı bıçaqlayıb.
Yaralı ağır vəziyyətdə Lənkəran Rayon Mərkəzi Xəstəxanasına çatdırılıb.
Cinayət materiallarında qeyd edilib ki, Valeh qohumlarının evinə gedərək qadına onu sevdiyini bildirib, həmkəndlisi V.V. (şərti) ilə əlaqəsinin olub-olmadığını soruşub. Bu zaman onların arasında mübahisə yaranıb. Nəticədə Valeh evin qonaq otağındakı masanın üzərində olan mətbəx bıçağını əlinə götürüb zərərçəkmiş şəxsin qarın nahiyəsinə qəsdən bir dəfə zərbə vuraraq ona xəsarət yetirib.

Подросток признался в любви к разведенной двоюродной сестре, а затем пырнул ножом - СУД » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Подросток признался в любви к разведенной двоюродной сестре, а затем пырнул ножом - СУД
В Лянкяранском суде по тяжким преступлениям завершено рассмотрение уголовного дела Валеха Алиева, обвиняемого в умышленном причинении тяжкого вреда здоровью.
По информации pravda.az, приговор был объявлен на заседании под председательством судьи Неймата Мамедова.
Суд приговорил В.Алиева к 3 годам лишения свободы.
Согласно обвинительному заключению, инцидент был зафиксирован 24 декабря 2023 года около 10:00 в селе Тенгиван Лянкяранского района.
Валех Алиев (2007 г.р.) нанес ножевое ранение двоюродной сестре Севги Азимовой (2003 г.р.).
Пострадавшая в тяжелом состоянии была госпитализирована в Центральную районную больницу.
В материалах уголовного дела указано, что В.Алиев, явившись в дом своих родственников, признался девушке в любви и спросил, есть ли у нее отношения с односельчанином В.В.. На этой почве между ними возник конфликт. В результате Валех, схватив лежавший на столе в гостиной кухонный нож, умышленно нанес потерпевшей один удар в область живота.