Oğuzda narkokuryer saxlanılıb
Oğuz Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat zamanı narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsi ilə məşğul olan, əvvəllər məhkum olunmuş 67 yaşlı Arif Fərəcov saxlanılıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Şəki regional qrupundan Oxu.Az-a verilən məlumata görə, ondan 2 kiloqram marixuana aşkar olunaraq götürülüb.
A.Fərəcov şəxsiyyəti istintaqla araşdırılan və sosial şəbəkələrdə tanış olduğu İran vətəndaşı tərəfindən narkokuryerliyə cəlb olunduğunu bildirib. Saxlanılan şəxs narkotikləri deyiləcək yerə qoyandan sonra bu fəaliyyətinin müqabilində maddi qazanc əldə edəcəkmiş.
Faktla bağlı cinayət işi başlanılıb, məhkəmənin qərarı ilə A.Fərəcov barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.

В Огузском районе задержан наркокурьер » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Сотрудники Огузского райотдела полиции (РОП) провели операцию, в ходе которой был задержан подозреваемый в незаконном обороте наркотиков, ранее судимый 67-летний Ариф Фараджов.
Как сообщили в шекинской региональной группе пресс-службы МВД, у него было обнаружено и изъято 2 кг марихуаны.
На допросе А.Фараджов заявил, что был привлечен к наркокурьерству гражданином Ирана, с которым познакомился в социальных сетях, его личность устанавливается следствием. Мужчина должен был оставить наркотики в заранее указанном месте, получив за это денежное вознаграждение.