Rusiya ikigünlük atəşkəs elan etdi
Rusiya rəhbərliyi Böyük Vətən müharibəsində qazanılmış Qələbənin 81-ci ildönümü ilə bağlı bayram günlərində - 8 may saat 00:00-dan (Bakı vaxtı ilə 01:00 - red.) 10 may tarixinədək atəşkəs rejimi tətbiq edəcəyini açıqlayıb.
Bu barədə Rusiya Müdafiə Nazirliyinin yaydığı bəyanatda qeyd olunub.
"Rusiya Federasiyasının Prezidenti və Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı Vladimir Putinin qəbul etdiyi qərara uyğun olaraq, sovet xalqının Böyük Vətən müharibəsindəki Qələbəsinin 81-ci ildönümü ilə əlaqədar Rusiya tərəfi 8 may saat 00:00-dan 10 may tarixinədək atəşkəs elan edir", - deyə nazirliyin açıqlamasında vurğulanıb.скачать dle 11.3

Россия объявляет перемирие с 00:00 8 мая
Российская сторона с 00:00 8 мая (01:00 по Баку - ред.) до 10 мая объявляет перемирие в дни празднования 81-й годовщины Победы советского народа в Великой Отечественной войне.
Как передает Median.Az со ссылкой на ТАСС, об этом сообщили в Минобороны России.
"В соответствии с решением президента Российской Федерации, верховного главнокомандующего Вооруженными силами Российской Федерации Владимира Путина, в дни празднования 81-й годовщины Победы советского народа в Великой Отечественной войне, с нуля часов 8 мая до 10 мая российская сторона объявляет перемирие", - отмечается в сообщении.скачать dle 11.3