Ermənistan hərbi ehtiyaclarının 30 faizini daxili istehsal hesabına təmin etmək istəyir » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Ermənistan hərbi ehtiyaclarının 30 faizini daxili istehsal hesabına təmin etmək istəyir
Ermənistan hərbi-texniki tələbatının 30 faizini yerli istehsal hesabına təmin etməyi qarşısına məqsəd qoyub.
Bunu Təhlükəsizlik Şurasının katibi Armen Qriqoryan II Ümumdünya Erməni Sammitində deyib.
O bildirib ki, 2020-ci illə müqayisədə Ermənistanın hərbi-sənaye kompleksi məhsullarının sifariş həcmi 100 dəfə artıb.
“Əgər əvvəllər Rusiya ilə hərbi-texniki əməkdaşlığımız 96 faizdən çox idisə, indi bu rəqəm 10 faizdən də azdır. Bu gün bizim hərbi-texniki əməkdaşlıq sahəsində bir neçə mühüm tərəfdaşımız var, Hindistan və Fransa da onların arasında yer alır”, - A.Qriqoryan qeyd edib.скачать dle 11.3

Армения поставила задачу обеспечить 30% своих военно-технических потребностей за счет внутреннего производства.
Как передает Median.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом заявил секретарь Совбеза Армен Григорян на втором Всемирном армянском саммите.
Он заявил, что в сравнении с 2020 годом объем заказов продукции армянского военно-промышленного комплекса вырос в 100 раз. Проблем в этой сфере много, но он убежден, что сфера ВПК и частный сектор смогут "переварить" этот объем.
"Если раньше у нас было более 96% военно-технического сотрудничества с Россией, то сегодня этот показатель составляет менее 10%. Сегодня у нас есть несколько важных партнеров в сфере военно-технического сотрудничества, среди них Индия и Франция", - сказал он.