İmişlidə baş verən ağır yol-nəqliyyat hadisəsi zamanı xəsarət alan məktəbli dünyasını dəyişib.
Bu məlumat Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyindən (TƏBİB) oxu.az-ın sorğusuna cavab olaraq verilib.
Qeyd olunub ki, "Yeni Klinika"ya yerləşdirilən yaralının həyatını xilas etmək mümkün olmayıb.
"Yanvarın 18-də İmişli rayonu, Yalavac kəndi ərazisində baş vermiş yol-nəqliyyat hadisəsində xəsarət alaraq "Yeni Klinika"ya hospitalizasiya olunan azyaşlı qız həkimlərin çoxsaylı səyinə baxmayaraq, bu gecə saat 01:45-də ölüb.
Məlumata görə, 2015-ci il təvəllüdlü azyaşlının sağ bazu və sağ mil sümüyündə, eləcə də sağ təpə sümüyündə sınıq, ağciyərində təktərəfli pnevmotoraks aşkarlanmış, döş qəfəsi balonu yerləşdirilmişdi. Sağ təpə sümüyündəki təktərəfli sınıq və beyindəki ağır ödəm səbəbi ilə həkim-neyrocərrahlar tərəfindən dekompresyon kraniotomiya əməliyyatı icra edilmiş və pasiyent tibb müəssisəsinin Uşaq reanimasiya və intensiv terapiya şöbəsində süni tənəffüs cihazına qoşulmuşdu və yüksək inotrop dəstəyi alırdı", - deyə məlumatda bildirilib.
Xatırladaq ki, Dövlət Yol Polisi əməkdaşının idarə etdiyi avtomobil xidmətə gedən zaman qarşısına digər bir nəqliyyat vasitəsinin çıxması nəticəsində yol kənarında olan uşaqlara dəymişdi. Hadisə yerində 2 nəfər ölüb, əlavə 2 nəfər, o cümlədən YPX avtomobilinin sürücüsü xəsarət almışdı.

Пострадавшая при ДТП в Имишли школьница скончалась » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Скончалась школьница, пострадавшая в тяжелом дорожно-транспортном происшествии (ДТП) в Имишлинском районе.
Отмечается, что пострадавшую, доставленную в Yeni Klinika, не удалось спасти.
"Несовершеннолетняя, госпитализированная в Yeni Klinika после ДТП, произошедшего 18 января на территории села Ялавач Имишлинского района, несмотря на многочисленные усилия врачей, умерла сегодня около 01:45.
Согласно информации, у пациентки 2015 года рождения были обнаружены переломы правой плечевой и лучевой костей, а также правой теменной кости, односторонний пневмоторакс легкого, был установлен грудной дренаж. Ей была проведена декомпрессионная краниотомия в связи с односторонним переломом теменной кости и тяжелым отеком мозга. Пациентка находилась в отделении детской реанимации и интенсивной терапии, была подключена к аппарату искусственной вентиляции легких и получала высокую инотропную поддержку", - отмечается в информации.
Напомним, в Имишлинском районе навстречу автомобилю Государственной дорожной полиции (ГДП) выехало другое транспортное средство, в результате служебная машина сбила стоявших на обочине детей. Двое детей погибли, еще двое, включая водителя патрульной машины, получили травмы. По данному факту происшествия возбуждено уголовное дело.скачать dle 11.3