Çaylarda suyun səviyyəsi artıb » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
İyunun 26-sı saat 11:00-a olan məlumata əsasən, ölkə ərazisində yağan intensiv yağıntılarla əlaqədar Böyük Qafqazın ərazisindən axan Qaraçayda suyun səviyyəsi 13 sm, Katexçayda 12 sm, Kiçik Qafqazın ərazisindən axan Zəyəmçayda 27 sm, Əsrikçayda 8 sm, Şəmkirçayda 4 sm artıb.
Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin Hidrologiya Mərkəzinin direktoru Asif Verdiyev bildirib ki, iyunun 26-da səhər saat 8:00-8:30 radələrində yağan leysan yağış nəticəsində Qax rayonu ərazisindən axan Kürmükçaydan, Qəbələ rayonu ərazisindən axan Dəmiraparançaydan və Şəki rayonu ərazisindən axan Kişçaydan sel keçib və hazırda davam edir:

В реках повысился уровень воды » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
По состоянию на 11:00 26 июня, в связи с интенсивными осадками уровень воды в реке Гарачай, протекающей по территории Большого Кавказа, повысился на 13 см, в Катехчае - на 12 см, в Зеямчае, протекающей по территории Малого Кавказа, - на 27 см, в Асрикчае - на 8 см, в Шамкирчае - на 4 см.
Как сообщил директор Центра гидрологии Национальной службы гидрометеорологии Асиф Вердиев, 26 июня около 8:00-8:30 в результате ливней прошли сели на реке Кюрмюкчай, протекающей по территории Гахского района, на реке Демирапаранчай, протекающей по территории Габалинского района, а также на реке Кишчай, протекающей по территории Шекинского района.
"Уровень воды в реках постоянно отслеживается с помощью автоматических станций", - сказал он.скачать dle 11.3