Bakıda iki prospektdə avtobusların hərəkəti məhdudlaşdırılır » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Bakıda iki prospektdə avtobusların hərəkəti məhdudlaşdırılır
Paytaxt yollarında aparılan təmir işləri ilə əlaqədar bu gündən 30 iyun saat 06:00-dək Parlament prospekti və Atatürk prospektlinin "Gənclik" metrostansiyası istiqamətindəki hissəsində nəqliyyat vasitələrinin hərəkətinə tam məhdudiyyət qoyulacaq.
Bu barədə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyindən (AYNA) məlumat verilib.
Bildirilib ki, Parlament prospektinə daxil olan 3, 18, 39 və 205 nömrəli müntəzəm avtobus marşrutları alternativ olaraq Mikayıl Müşfiq və Mehdi Hüseyn küçələri, Atatürk prospektinə daxil olan 3, 7A, 7B, 9, 26, 33, 67, 85, 93, 199, 202 və 211 nömrəli müntəzəm avtobus marşrutları isə alternativ olaraq Azadlıq prospekti, Ağasadıq Gəraybəyli, Həsən Əliyev, Əhməd Rəcəbli, Fətəli xan Xoyski, İbrahimpaşa Dadaşov küçələri ilə hərəkət edəcək.скачать dle 11.3

В Баку ограничено движение автобусов на двух проспектах » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В связи с ремонтными работами, проводимыми на дорогах Баку, с сегодняшнего дня до 06:00 30 июня будет полностью ограничено движение транспортных средств на Парламентском проспекте и части проспекта Ататюрка в направлении станции метро "Гянджлик".
Об этом сообщили в Азербайджанском агентстве наземного транспорта (AYNA), действующем при Министерстве цифрового развития и транспорта.
Регулярные автобусные маршруты №3, 18, 39 и 205, проезжающие по Парламентскому проспекту, будут двигаться по улицам Микаила Мушфига и Мехди Гусейна. Маршруты №3, 7A, 7B, 9, 26, 33, 67, 85, 93, 199, 202 и 211, проезжающие по проспекту Ататюрка, будут двигаться по проспекту Азадлыг и улицам Агасадыга Герайбейли, Гасана Алиева, Ахмеда Раджабли, Фатали хана Хойского и Ибрагимпаши Дадашова.скачать dle 11.3