Masallıda dəhşətli qəza: səkkiz nəfər öldü - YENİLƏNİB + FOTO/VİDEO
Ölənlər 1983-cü il təvəllüdlü Rzayev Əsgər Yaqub oğlu, azyaşlı övladları - 2002-ci il təvəllüdlü Rzayev Hikmət Əsgər oğlu, 2008-ci il təvəllüdlü Rzayev Azər Əsgər oğlu; 2002-ci il təvəllüdlü Tağıyev Əlizahir Atalı oğlu, 2016-cı il təvəllüdlü Rufullayev Ayxan Natiq oğlu, 1995-ci il təvəllüdlü Məmmədova Aytac Ələkbər qızı, 1996-cı il təvəllüdlü Məmmədova Gültac Ələkbər qızı, 1997-ci il təvəllüdlü Məmmədov Elgün Ələkbər oğludur.
Ağır qəzada xəsarət alan iki nəfər isə 1995-ci il təvəllüdlü Tağıyeva Miranə Atalı qızı, 1985-ci il təvəllüdlü Rzayeva Ruhiyyə Əkbər qızıdır. Hər iki şəxsin vəziyyətinin yaxşı olduğu bildirilir.
Masallıdakı dəhşətli qəzanın təfərrüatı məlum olub.
“Mercedes Vito” markalı mikroavtobus eyni istiqamətdə hərəkətdə olan “KAMAZ” markalı yük maşınına çırpılıb.
Dəhşətli qəzada mikroavtobusdan yalnız 24 yaşlı qadın – 1995-ci il təvəllüdlü, Lerik rayonu Kəlvəz kənd sakini Tağıyeva Miranə Atalı qızı yaralı halda Masallı Rayon Mərkəzi Xəstəxanasına çatdırılıb.
“KAMAZ” markalı maşının sürücüsü, 1988-ci il təvəllüdlü Elvin Zeynalov qəzadan xəsarət almadan xilas ola bilib.
İlkin məlumata görə, mikroavtobusda olanların hamısı qohum olublar və Bakıdan Lerikə toya gedirmişlər.
Masallıda dəhşətli yol-nəqliyyat hadisəsi baş verib.
Yük maşını ilə “Mercedes Vito” markalı mikroavtobus toqquşub.
Səhiyyə Nazirliyindən verilən məlumata görə, qəzada səkkiz nəfər ölüb, bir nəfər qadın isə müxtəlif dərəcəli xəsarətlər alıb.
İlkin məlumata görə, mikroavtobusdakı sərnişinlər toya gedirmişlər. Ölənlərdən ikisi qadın, üçü kişi, üçü isə uşaq olub. Ölənlər Lerik sakinləridir.
Yaralı qadının 24 yaşı var. O, hazırda Masallı Mərkəzi Rayon Xəstəxanasının reanimasiya şöbəsindədir, vəziyyəti ağırdır.

В Масаллы автобус попал в ДТП: восемь погибших - ОБНОВЛЕНО + ФОТО/ВИДЕО
Как передаёт Median.Az со ссылкой на oxu.az, это Рзаев Аскер Ягуб оглу 1983 года рождения, Рзаев Хикмет Аскер оглу 2002 года рождения, Рзаев Азер Аскер оглу 2008 года рождения; Тагиев Ализахир Аталы оглу 2002 года рождения, Тагиев Рашад Аталы оглу, Руфуллаев Айхан Натиг оглу 2016 года рождения, Мамедова Айтадж Алекбер гызы 1995 года рождения, Мамедова Гюльтадж Алекбер гызы 1996 года рождения и Мамедов Эльгюн Алекбер оглу 1997 года рождения.
Два человека получили травмы. Это Тагиева Мирана Аталы оглу 1995 года рождения и женщина по имени Ругия 1985 года рождения, чья фамилия неизвестна. Сообщается, что обе пострадавшие чувствуют себя хорошо.
Выяснены подробности жуткого ДТП в Масаллы.
Как передаёт Median.Az со ссылкой на oxu.az, микроавтобус марки Mercedes Vito врезался в двигавшийся в том же направлении грузовой автомобиль КамАЗ.
В страшной аварии выжила только пассажирка микроавтобуса - 24-летняя жительница села Кельвез Лерикского района Тагиева Мирана Аталы гызы. Она была госпитализирована в Центральную больницу Масаллинского района.
Водитель грузовика Эльвин Зейналов 1988 года рождения избежал травм.
По предварительной информации, в микроавтобусе находились члены одной семьи, которая направлялась на свадьбу в Лерик из Баку.
В Масаллы произошло жуткое дорожно-транспортное происшествие.
Как передаёт Median.Az со ссылкой на oxu.az, столкнулись грузовик и микроавтобус Mercedes Vito.
В Минздраве Азербайджана сообщили, что в результате аварии погибли восемь человек, один получил телесные повреждения.
По предварительной версии, пассажиры микроавтобуса ехали на свадьбу. Погибли две женщины, трое мужчин и трое школьников.
Женщина 24 лет сумела выжить. В настоящее время она находится в отделении реанимации Центральной больницы Масаллинского района в тяжелом состоянии.