XİN-dən “Mxitaryan” açıqlaması
Biz futbol proseslərini qabaqlamaq istəməzdik. Sözügedən komandaların tərkibi ilə bağlı məlumat daxil olduqdan sonra məsələyə baxılıb, konkret münasibət bildirilə bilər.
Bunu oxu.az-a açıqlamasında Xarici İşlər Nazirliyinin (XİN) mətbuat xidmətinin rəhbəri Hikmət Hacıyev İngiltərənin “Arsenal” klubunun erməni futbolçusu Henrix Mxitaryanın Bakıya - “Qarabağ”la oyuna gəlməsinə rəsmi Bakının icazə verib-verməyəcəyi məsələsinə münasibətini bildirərkən deyib.
XİN sözçüsü deyib ki, Azərbaycan dünyanın idman ölkəsidir və ölkəmizdə keçirilən beynəlxalq səviyyəli idman yarışlarında Ermənistan vətəndaşlarının, o cümlədən, digər ölkələrin erməni əsilli vətəndaşlarının iştirakı dəfələrlə baş tutub.
“Azərbaycanın işğal olunmuş ərazilərinə qanunsuz səfərlər isə sırf hüquqi məsələdir”, - deyə H.Hacıyev əlavə edib.скачать dle 11.3

МИД сделал заявление о Мхитаряне
Мы не хотели бы опережать футбольные процессы. Когда поступит информация о составе данных команд, мы сможем рассмотреть этот процесс и выразить конкретное отношение.
Об этом сказал глава пресс-службы МИД Хикмет Гаджиев, комментируя ситуацию с возможным приездом в Баку армянского футболиста английского «Арсенала» Генриха Мхитаряна на матч против «Карабаха».
Как заявил спикер МИД, Азербайджан является спортивной страной, и граждане Армении, а также граждане других стран армянского происхождения, приезжали в нашу страну на различные международные спортивные соревнования.
«Незаконные визиты на оккупированные территории Азербайджана - исключительно юридический вопрос», - добавил Х.Гаджиев.скачать dle 11.3