Yeni sürücülük kateqoriyaları bu yaşdan veriləcək
Parlamentin Hüquq siyasəti və dövlət quruculuğu komitəsi ilə Gənclər və idman komitəsinin bu gün keçirilən birgə iclasında “Yol hərəkəti haqqında” qanuna dəyişikliklər məsələsi müzakirə edilib.
Parlamentin Hüquq siyasəti və dövlət quruculuğu komitəsinin sədri Əli Hüseynli dəyişikliklərlə bağlı məlumat verərək bildirib ki, qanunun 33-cü (Nəqliyyat vasitələrini idarəetmə hüququ) maddəsinin 3-cü bəndinə edilən əlavəyə görə, “A”, “B” və “C” kateqoriyaları ilə yanaşı, “B1” və “C1” altkateqoriyaları müəyyənləşir.
Həmçinin, bu altkateqoriyaya aid olan nəqliyyat vasitələrini idarəetmə hüququ 18 yaşdan etibarən verilir.скачать dle 11.3

Появятся новые категории водительских прав
На совместном заседании комитета парламента по правовой политике и государственному строительству и комитета молодежи и спорта в пятницу обсуждены изменения в закон «О дорожном движении».
Председатель комитета по правовой политике и государственному строительству Али Гусейнли заявил, что согласно дополнениям в третий пункт статьи 33 закона (право на управление транспортными средствами), наряду с категориями A, B и C устанавливаются новые категории B1 и C1.
Право на управление транспортными средствами, относящимся к этой категории, выдается с 18 лет.скачать dle 11.3