Magistratura imtahanlarında ölkə birincisi məlum oldu
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbəsi Cəmilə Yusifova magistraturaya qəbul imtahanlarında növbəti dəfə ölkə üzrə ən yüksək nəticəni göstərib.
bu barədə "Azərbaycan Universitetləri" səhifəsinə istinadən xəbər verir.
Magistraturaya qəbul imtahanlarının ikinci cəhdinin esse mərhələsinin nəticələri açıqlanandan sonra C.Yusifovanın 98.5 bal topladığı və ölkə birincisi olduğu məlum olub.
Bildirilib ki, o, hazırda magistratura imtahanlarının üçüncü cəhdində də iştirak edib və nəticələri gözləyir. C.Yusifovanın hədəfi bu dəfə maksimum - 100 bal toplamaqdır.
Qeyd edək ki, Cəmilə Yusifova beş il əvvəl 685 bal toplayaraq Bakı Ali Neft Məktəbinə qəbul olub. O, Prezident təqaüdçüsüdür və hazırda ölkə banklarından birində kibertəhlükəsizlik üzrə mütəxəssis kimi fəaliyyət göstərir.скачать dle 11.3

Названа абитуриентка, набравшая самый высокий балл на вступительном экзамене в магистратуру
Студентка Бакинской высшей школы нефти (БВШН) Джамиля Юсифова вновь показала лучший результат на вступительных экзаменах в магистратуру.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на страницу Azərbaycan Universitetləri, после объявления результатов эссе-этапа второй попытки экзаменов стало известно, что Дж.Юсифова набрала 98.5 балла и заняла первое место по стране.
Отмечается, что она также приняла участие в третьей попытке магистерских экзаменов и в настоящее время ожидает результатов. На этот раз Дж.Юсифова намерена добиться максимального результата - 100 баллов.
Напомним, что пять лет назад Дж.Юсифова набрала 685 баллов на вступительных экзаменах и поступила в БВШН. Она является президентской стипендианткой и в настоящее время работает специалистом по кибербезопасности в одном из банков страны.скачать dle 11.3