Prezident təqaüdçüsü prestijli London İmperial Kollecinə qəbul olunub
Bakı Ali Neft Məktəbinin V kurs tələbəsi Röya Qasımova dünya reytinqinin ikincisi olan London İmperial Kollecinin Maliyyə və mühasibat ixtisası üzrə magistratura pilləsinə qəbul olunub.
bu barədə "Azərbaycan Universitetləri" səhifəsinə istinadən xəbər verir.
R.Qasımova 2021-ci ildə 683.2 bal toplayaraq II qrup üzrə ölkə ikincisi olub və Prezident təqaüdünə layiq görülüb.
Qeyd edək ki, o, 2024-cü ildə mübadilə ilə Almaniyada Schmalkalden Tətbiqi Elmlər Universitetində 1 semestr təhsil alıb. Eyni zamanda, Röya ACCA tələbəsi olaraq 2024-cü ilin dekabr sessiyasında "Financial Reporting" imtahanında 95% nəticə göstərərək ölkə üzrə ən yüksək balı toplayıb və "National Prizewinner" adına layiq görülüb.скачать dle 11.3

Президентская стипендиатка поступила в престижный британский вуз
Студентка V курса Бакинской высшей школы нефти Роя Гасымова зачислена в магистратуру одного из ведущих вузов мира - Imperial College London (Имперский колледж Лондона - ред.) - по специальности "Финансы и бухгалтерский учет".
Об этом Median.Az со ссылкой на страницу Azərbaycan Universitetləri.
Р.Гасымова в 2021 году набрала 683.2 балла на вступительных экзаменах, заняв второе место по стране среди поступивших по II группе специальностей, и была удостоена президентской стипендии.
В 2024 году она также проходила обучение по обмену в Университете прикладных наук Шмалькальдена в Германии, где провела один семестр.
Кроме того, являясь студенткой программы ACCA, в декабре 2024 года Р.Гасымова показала лучший результат по стране на экзамене Financial Reporting, набрав 95% и получив звание National Prizewinner.скачать dle 11.3