33 ildən sonra Füzuli rayonundan olan üç itkin şəxsin nəşinin qalıqları müəyyən edilib - FOTO
"Teleqraf"a istinadən xəbər verir ki, aparılan araşdırmalar nəticəsində 33 il əvvəl itkin düşmüş üç nəfərin nəşinin qalıqları müəyyən edilib.
Məlumata görə, Zaur İmamqulu oğlu Sadıqov 1973-cü ildə Füzuli rayonunun İşıqlı kəndində anadan olub. O, 1993-cü il iyulun 22-də itkin düşmüşdü.
Digər itkin şəxs, Ələddin Həzi oğlu Həziyev də 1973-cü ildə İşıqlı kəndində anadan olub. Onun 1993-cü il iyulun 2-də itkin düşdüyü bildirilir.
Rafiq Şakir oğlu Cəfərov isə 1973-cü ildə rayonun Aşağı Əbdürrəhmanlı kəndində anadan olub. O, 1993-cü il avqustun 23-də itkin düşmüşdü.
Bildirilir ki, hər üç şəxsin nəşinin qalıqları 15 may tarixində dəfn olunacaq.
Qeyd edək ki, itkin düşmüş şəxslərin taleyinin araşdırılması istiqamətində müvafiq qurumlar tərəfindən işlər davam etdirilir.

Спустя 33 года идентифицированы останки трех пропавших без вести жителей Физулинского района - ФОТО
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Teleqraf, в результате проведенных расследований были идентифицированы останки трех человек, пропавших без вести 33 года назад.
Заур Садыгов (1973 г.р.), уроженец села Ишыглы Физулинского района. Он пропал без вести 22 июля 1993 года.
Аладдин Хазиев (1973 г.р.), также из села Ишыглы, числился пропавшим без вести со 2 июля 1993 года.
Рафиг Джафаров (1973 г.р.), уроженец села Ашагы Абдуррахманлы Физулинского района. Считался пропавшим без вести с 23 августа 1993 года.
Сообщается, что останки всех трех лиц будут преданы земле 15 мая.
Отметим, что соответствующие структуры продолжают работу по установлению судеб пропавших без вести лиц.