Telefon oğurladı, satıb pulunu nənəsinə xərclədi
"Qaynarinfo"ya istinadən xəbər verir ki, hadisə Həzi Aslanov metro stansiyasının yaxınlığındakı məhəllədə baş verib.
1996-cı il təvəllüdlü, ali təhsilli T.Y. məhəllədə gəzərkən oturacaq üzərində "iPhone 13" markalı mobil telefon tapıb. Maddi vəziyyətinin zəifliyi və nənəsinin ağır durumunu nəzərə alaraq telefonu satmağa qərar verib.
Oradan uzaqlaşdıqdan sonra telefonun sahibi zəng edib. Zəngə cavab verib bir qədər danışdıqdan sonra telefonun şifrəsini soruşub, lakin həmin şəxs deməyib. Daha sonra o, nömrəni qıraraq atıb və telefonu söndürüb. T.Y. telefonu metronun "Əhmədli" stansiyasının yaxınlığında tanımadığı şəxsə 200 manata satıb və pulu nənəsi üçün xərcləyib.
Məhkəmə onu İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 227-ci maddəsi üzrə təqsirli bilinərək, 23 gün müddətinə inzibati həbs edib.скачать dle 11.3

Украл телефон, продал его, а деньги потратил на бабушку
В Баку арестован человек, продавший украденный телефон и потративший вырученные деньги на свою бабушку.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Qaynarinfo, инцидент произошёл возле станции метро "Ази Асланов".
Т.Ю. (1996 г.р.), гуляя в квартале, нашёл на скамье мобильный телефон iPhone 13. Молодой человек испытывал финансовые трудности, да и бабушка его находилась в крайней нужде, поэтому он решил продать телефон.
Вскоре ему позвонил владелец телефона. Ответив на звонок и немного поговорив, Т.Ю. спросил пароль от телефона, но тот не назвал. После чего он вытащил симку и выбросил её, а телефон выключил. Затем Т.Ю. возле станции метро "Ахмедли" продал телефон незнакомцу за 200 манатов, а деньги потратил на бабушку.
Суд признал его виновным по статье 227 (мелкое хищение) Кодекса Азербайджанской Республики об административных проступках и приговорил к 23 суткам ареста.скачать dle 11.3