"Haber Global": İlham Əliyev Mahmud Abbası təbrik edib
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Fələstin Dövlətinin elan olunmasının 37-ci ildönümü münasibətilə Fələstin Prezidenti Mahmud Abbasa təbrik məktubu ünvanlayıb.
Median.Az xəbər verir ki, bu barədə "Haber Global"ın reportajında deyilir.
Qeyd olunub ki, İlham Əliyev məktubunda M.Abbası və Fələstin xalqını həm öz, həm də Azərbaycan xalqı adından təbrik edib.
Məktubda bildirilib: "Biz bundan sonra da Fələstinə lazımi humanitar yardım göstərməyə davam edəcəyik. İnanıram ki, Azərbaycan ilə Fələstin arasında xoş ənənələr üzərində qurulmuş dostluq əlaqələri və əməkdaşlıq gələcəkdə də uğurla inkişaf edəcəkdir".

Haber Global: Ильхам Алиев поздравил Махмуда Аббаса
Президент Азербайджана Ильхам Алиев направил поздравительное письмо президенту Государства Палестина Махмуду Аббасу по случаю 37-й годовщины провозглашения палестинской государственности.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на репортаж Haber Global, в послании Ильхам Алиев от своего имени и от имени азербайджанского народа тепло поздравил Махмуда Аббаса и палестинский народ со знаменательной датой.
В письме отмечается: "Мы будем и впредь продолжать оказывать Палестине необходимую гуманитарную помощь. Верю, что построенные на добрых традициях дружественные отношения и сотрудничество между Азербайджаном и Палестиной будут успешно развиваться и в будущем".