Mahmud Abbas İlham Əliyevə təbrik ünvanlayıb
Fələstin Dövlətinin Prezidenti, Fələstin Azadlıq Təşkilatı İcraiyyə Komitəsinin sədri Mahmud Abbas Prezident İlham Əliyevi Zəfərin 5-ci ildönümü və Dövlət Bayrağı Günü münasibətilə təbrik edib.
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, Fələstin prezidentinin təbrik məktubunda deyilir:
Zati-alinizə və Sizin simanızda Azərbaycan Respublikasının Hökumətinə və qardaş Azərbaycan xalqına Zəfər Gününün beşinci ildönümü, həmçinin Dövlət Bayrağı Günü münasibətilə səmimi-qəlbdən təbriklərimi çatdırmaqdan məmnunluq duyuram.
Sizə möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik və uğurlar, Azərbaycana, Hökumətinizə və xalqınıza daha böyük tərəqqi və rifah arzulayıram. Qürur duyduğumuz dostluq, qardaşlıq və qarşılıqlı hörmət prinsiplərinə əsaslanan ikitərəfli münasibətlərimizin daha da inkişaf edib möhkəmlənəcəyinə əminliyimi bildirirəm.

Махмуд Аббас поздравил Ильхама Алиева
Президент Государства Палестина, председатель Исполнительного комитета Организации освобождения Палестины Махмуд Аббас направил поздравительное письмо Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву.
Рад передать Вашему превосходительству и в Вашем лице Правительству Азербайджанской Республики и братскому народу Азербайджана сердечные поздравления по случаю пятой годовщины Дня Победы, а также Дня Государственного флага.
Желаю Вам крепкого здоровья, счастья и успехов, а Азербайджану, Вашему правительству и народу - еще большего прогресса и процветания. Выражаю уверенность в том, что наши основанные на принципах дружбы, братства и взаимного уважения двусторонние отношения, которыми мы гордимся, будут и дальше развиваться и укрепляться.
Ваше превосходительство, мой уважаемый брат, прошу принять мои наилучшие пожелания".скачать dle 11.3