Aparıcı Azər Zahidlə yanaşı, "Rosh life" ləqəbli tiktokerin də HƏBS MÜDDƏTİ UZADILDI
"TikTok" əməliyyatları çərçivəsində saxlanılan "Rosh life" ləqəbli tiktoker Rövşən Təhməzovun barəsində seçilmiş həbs qətimkan tədbirinin də müddəti uzadılıb.
APA-ya istinadən xəbər verir ki, Nərimanov rayon Məhkəməsində hakim Hafiz Kamranovn sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar qəbul olunub.
Qərara əsasən, onun da həbs müddəti üç ay uzadılıb.
Polis tərəfindən "TikTok" əməliyyatlarında saxlanılan aparıcı Azər Zahidin həbs müddəti uzadılıb.
APA-ya istinadla xəbər verir ki, bu gün Nərimanov rayon Məhkəməsində bununla bağlı təqdimata baxılıb.
Hakim Gültəkin Əsədovanın sədrliyi ilə keçirilən prosesdə Azər Zahid barəsində həbs qətimkan tədbirinin üç ay müddətinə uzadılması barədə qərar çıxarılıb.
Qeyd edək ki, ötən ilin dekabr ayında DİN-in Kibercinayətkarlıqla Mübarizə Baş İdarəsində Azər Zahid və digər şəxslərə qarşı cinayət yolu ilə əldə edilmiş pul vəsaitlərini leqallaşdırma, internetdə onlayn qumar oyunları təşkil etmə maddələri ilə cinayət işi başlanıb.
Cinayət işi üzrə həmin əməllərdə təqsirli olan Azər Zahid və onun köməkçisi Rövşən Təhməzov, Emin və Rəşad Abdullayev qardaşları həbs ediliblər.скачать dle 11.3

Продлен срок ареста тиктокеров Азера Захида и Rosh life
Как сообщает AПA, на процессе под председательством судьи Хафиза Кямранова в Наримановском районном суде было принято решение, согласно которому срок его заключения под стражу продлен на три месяца.
Продлен срок ареста ведущего Азера Захида, задержанного полицией в ходе операции в связи с его деятельностью в TikTok.
Как сообщает AПA, сегодня в Наримановском районном суде рассмотрено соответствующее представление.
На процессе под председательством судьи Гюльтекин Асадовой вынесено решение о продлении срока ареста в отношении Азера Захида на три месяца.
Отметим, что в декабре прошлого года в Главном управлении по борьбе с киберпреступностью МВД было возбуждено уголовное дело в отношении Азера Захида и других лиц по статьям о легализации денежных средств, полученных преступным путем, и организации онлайн-азартных игр в интернете.
В рамках уголовного дела были арестованы Азер Захид, его помощник Ровшан Тахмазов, а также братья Эмин и Рашад Абдуллаевы, признанные виновными в совершении указанных деяний.