2025-ci ildə Ukraynada və Yaxın Şərqdəki münaqişələr bitəcək - Lukaşenkodan PROQNOZ
Belarus Prezidenti Aleksandr Lukaşenko Ukrayna və Yaxın Şərqdəki münaqişənin bu il bitəcəyini proqnoz edib.
Bu barədə Belarus Prezidenti Aleksandr Lukaşenko amerikalı bloqer Mario Naufala müsahibəsində bildirib.
"Ukrayna hamımızın yaşadığı dünyanı - ABŞ-ni, Çini, Rusiyanı məhv etmək üçün çox kiçikdir. O, çox kiçik partlayıcı qüvvədir. Ona görə də Ukrayna ilə olan məsələni bitirməliyik. Əgər amerikalılar istəsələr, Yaxın Şərqlə işi bitirmək daha asan olacaq və mənə elə gəlir ki, bu il bu problemləri həll edəcəyik", - deyə A.Lukaşenko vurğulayıb.
A.Lukaşenko, həmçinin ABŞ Prezidenti Donald Trampın Administrasiyasının işi ilə bağlı nikbinliyini ifadə edərək, onun Ukrayna və Yaxın Şərqdəki münaqişəyə son qoymaq istədiyini vurğulayıb.скачать dle 11.3

Лукашенко: Конфликты в Украине и на Ближнем Востоке закончатся в 2025 году
Президент Беларуси Александр Лукашенко выразил мнение, что конфликты в Украине и на Ближнем Востоке завершатся уже в этом году.
Как передает Median.Az со ссылкой на БелТА, об этом он сказал в интервью американскому блогеру Марио Науфалу.
"Украина слишком мала для того, чтобы разрушить тот мир, в котором мы все живем - и США, и Китай, и Россия, и Украина. Это слишком малая взрывная сила. Поэтому надо с Украиной закончить. С Ближним Востоком проще будет закончить, если американцы этого захотят. И мне кажется, что в этом году мы эти проблемы решим", - заявил белорусский лидер.
Лукашенко также с оптимизмом оценил работу администрации президента Соединенных Штатов Америки Дональда Трампа, отметив его стремление к завершению конфликта в Украине и на Ближнем Востоке. "У меня тут большой оптимизм в связи с политикой нынешней администрации Соединенных Штатов Америки. Они молодцы, и [Дональд] Трамп молодец, что он часто говорит и что-то делает уже в направлении того, чтобы прекратить войну в Украине, чтобы прекратить войну на Ближнем Востоке", - сказал он.скачать dle 11.3