Qobustanda QƏTL: "Günel "boğ məni" dedi, mən də boğdum"
Qobustanda arvadı, 42 yaşlı Günel Tahir qızı Sadıqovanı öldürən 51 yaşlı Mürsəl Əlislam oğlu Cabbarovun məhkəmə prosesi yekunlaşıb.
"Qafqazinfo"nun məlumatına görə, Sumqayıt Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə Mürsəl Cabbarov 12 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Hadisə bu ilin 12 mart tarixində baş verib. Mürsəl Cabbarov arvadını iplə boğaraq öldürdükdən sonra bıçaqla özünə xəsarət yetirib.
Məhkəmədə ifadə verən təqsirləndirilən şəxs arvadı ilə aralarındakı mübahisə barədə danışıb:
"Aramızda ciddi bir mübahisə olmamışdı. Uşağı danladıqdan sonra Günel evi tərk edib atasından qalan evə getdi. Hadisənin bu cür nəticələnəcəyini ağlıma belə gətirməzdim. Özümü idarə edə bilməmişəm. Sadəcə Günelin "Boğ məni!" deməsini xatırlayıram və mən də onu boğdum. Başqa bir məqsədim olmayıb" , - deyə Cabbarov bildirib.
O, hadisə anında tək olduğunu və yoldaşını evə qaytarmaq üçün getdiyini əlavə edib:
"Evə çatanda Günel ayaq üstə dayanmışdı. Ona yaxınlaşıb bir dəqiqə içində iplə boğazını sıxdım. Hadisə zamanı ağlım başımda deyildi. Sonra özümə də bıçaqla xəsarət yetirdim. Törətdiyim əməldən çox peşmanam" ,- deyə təqsirləndirilən şəxs ifadəsində vurğulayıb.скачать dle 11.3

Вынесен приговор мужчине, задушившему жену в Гобустане
Вынесен приговор 51-летнему Мурсалу Джаббарову, обвинявшемуся в убийстве своей 42-летней жены Гюнель Садыговой в поселке Гобустан Гарадагского района Баку.
Как сообщает Qafqazinfo, решением Сумгайытского суда по тяжким преступлениям Мурсал Джаббаров был приговорен к 12 годам лишения свободы.
Инцидент произошел 12 марта этого года. М.Джаббаров задушил супругу веревкой, после чего нанес себе ножевые ранения. На суде обвиняемый рассказал о конфликте с женой.
"У нас не было серьезной ссоры. После того, как я отругал ребенка, Гюнель ушла в дом, оставшийся ей от отца. Я и подумать не мог, что все так закончится. Я не мог себя контролировать. Помню только, как Гюнель сказала: "Задуши меня!", и я ее задушил", - заявил мужчина.
Он добавил, что пошел туда, чтобы вернуть жену домой.
"Во время происшествия я был не в себе. Подошел к ней и задушил веревкой. Потом нанес себе ножевые ранения. Я очень сожалею о содеянном", - подчеркнул обвиняемый в своих показаниях.скачать dle 11.3