Metronun yaxınlığında söyüş söyən şəxsi döydü: Cəzalandı
Nizami Rayon Məhkəməsində xuliqanlıqda təqsirləndirilən Pənah Oruclunun (şərti) cinayət işi üzrə məhkəmə istintaqı yekunlaşıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Nəriman Mehdiyev sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Məhkəmənin hökmü ilə ona 1200 manat cərimə cəzası təyin olunub.
İttihama görə, hadisə 01 iyul 2024-cü il tarixdə, saat 23 radələrində Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Q.Qarayev prospektində yerləşən metronun "Xalqlar Dostluğu" stansiyasının yaxınlığında qeydə alınıb. Belə ki, Pənah Oruclu zərərçəkmiş Ramazan Ramazanlının (şərti) başqa şəxslə aralarında olan danışıq zamanı nalayiq ifadə işlətməsinə irad bildirib. Sonra həmin şəxslər arasında mübahisə başlayıb. Bu zaman o, zərərçəkmiş şəxsə fiziki zor tətbiq edib, qəsdən əli və dizi ilə onun sifət və bədəninin digər nahiyələrindən vuraraq xəsarət yetirib. Hadisədən sonra Pənah Oruclu saxlanılaraq cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib.скачать dle 11.3

В Баку мужчина решил силой восстановить общественный порядок - СУД
В Низаминском районном суде завершилось судебное следствие по уголовному делу Панаха Оруджлу (здесь и далее имена и фамилии условные - ред.), обвиняемого в хулиганстве.
Как сообщает рravda.az, на заседании под председательством судьи Наримана Мехдиева был зачитан приговор, согласно которому П.Оруджлу оштрафован на 1 200 манатов.
Согласно обвинительному акту, инцидент произошел 1 июля 2024 года около 23:00 возле станции метро "Халглар достлугу" на проспекте Гара Гараева в Низаминском районе Баку. Панах Оруджлу сделал замечание потерпевшему Рамазану Рамазанлы за использование нецензурных выражений во время разговора с другим человеком. Затем между этими лицами возник спор. В этот момент обвиняемый применил к потерпевшему физическую силу, умышленно нанеся ему удары рукой и коленом по лицу и другим частям тела. После инцидента Панах Оруджлу был задержан и привлечен к уголовной ответственности.скачать dle 11.3