Xəstəxanada növbəyə görə həmyerlisini döyən şəxsə cəza verildi
Goranboy Rayon Məhkəməsində xuliqanlıqda təqsirləndirilən İdris Nəsibzadənin (şərti) cinayət işi üzrə məhkəmə istintaqı yekunlaşıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Toğrul Məmmədovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Məhkəmənin hökmü ilə ona 2000 manat cərimə cəzası təyin olunub.
İttihama görə, hadisə 24 may 2024-cü il tarixdə, saat 11 radələrində Goranboy Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının poliklinika şöbəsinin dəhlizində qeydə alınıb.
Belə ki, rayon sakini, 1978-ci il təvəllüdlü İdris Nəsibzadə həmyerlisi, zərərçəkmiş Bayram Nuruzadə (şərti) ilə mübahisə edib. Mübahisəyə həkim qəbuluna növbə səbəb olub. Bu zaman o, zərərçəkmiş şəxsin ünvanına söyüş söyərək, hər iki əli ilə onun yaxasından tutub itələyərək yerə yıxıb. Sonra İdris Bayramı döyərək ona xəsarət yetirib. Hadisədən sonra İdris Nəsibzadə saxlanılaraq cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib.скачать dle 11.3

Житель Гёранбоя избил земляка в очереди к врачу
Как сообщает рravda.az, приговор был оглашен на процессе под председательством судьи Тогрула Мамедова.
Суд признал И.Насибзаде виновным и назначил ему наказание в виде штрафа размером 2 000 манатов.
Согласно обвинению, инцидент произошел 24 мая 2024 года около 11:00 в коридоре поликлинического отделения Гёранбойской центральной районной больницы. 46-летний житель района Идрис Насибзаде повздорил со своим земляком Байрамом Нурузаде из-за очереди на прием к врачу.
Словесная перепалка быстро переросла в рукоприкладство. Как установило следствие, И.Насибзаде сначала стал выкрикивать в адрес Б.Нурузаде нецензурные выражения, а затем повалил его на пол и принялся избивать.