Tanışını kafedə amansızca döyən şəxsə CƏZA VERİLDİ
Xəzər Rayon Məhkəməsində xuliqanlıqda təqsirləndirilən Fəxrəddin Fərəcovun (soyadı şərti) cinayət işi üzrə məhkəmə istintaqı yekunlaşıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Ramilə Xəzrinin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Məhkəmənin hökmü ilə ona 10 ay azadlığın məhdudlaşdırılması (elektron qolbaq) cəzası təyin edilib.
İttihama görə, hadisə Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Binə qəsəbəsində yerləşən kafenin zalında qeydə alınıb.
Belə ki, Fəxrəddin Fərəcov tanışı, zərərçəkmiş Vüsal Hacıyevlə (soyadı şərti) mübahisə edib. Mübahisəyə səbəb isə zərərçəkmişin guya onu təhqir etməsi olub. Bu zaman o, Vüsalın sifət nahiyəsindən qəsdən yumruqla vuraraq ona xəsarətlər yetirib.

Назначено наказание обвиняемому в избиении знакомого
В Хазарском районном суде завершено расследование уголовного дела Фахреддина Фараджова (здесь и далее имена и фамилии условные - ред.), обвиняемого в хулиганстве.
Как сообщает pravda.az, приговор был объявлен на заседании под председательством судьи Рамили Хазри.
Суд приговорил Ф.Фараджова к 10 месяцам ограничения свободы (электронный браслет).
Согласно обвинению, инцидент произошел в зале кафе, расположенного в поселке Бина Хазарского района города Баку.
Между Ф.Фараджовым и его знакомым, потерпевшим Вюсалом Гаджиевым, возник конфликт. Причиной ссоры стало то, что потерпевший якобы оскорбил его. В ходе спора обвиняемый, намеренно ударив Гаджиева кулаком по лицу, нанес ему травму.