Azərbaycanda yük maşını aşdı, iki nəfər yanaraq öldü - Qatarların hərəkəti dayandırıldı - VİDEO (YENİLƏNİB)
29.08.2024 13:05 1 773
Bakı-Quba yolunda ölümlə nəticələnən yol-nəqliyyat hadisəsi baş verib
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Quba regional qrupundan verilən məlumata görə, avqustun 29-u səhər saatlarında Bakı-Quba-Rusiya Federasiyası ilə dövlət sərhədi avtomobil yolunun Şabran rayonu ərazisindən keçən hissəsində DAF markalı yük avtomobilinin sürücüsü idarəetməni itirib və avtomobil körpüdən aşıb. Qəza nəticəsində avtomobilin ön hissəsi yanıb, sürücü və sərnişin aldığı xəsarətlərdən hadisə yerində ölüblər.
Bu gün saat 04:00-da Qızılburun-Gilgilçay istiqamətində hərəkət edən yük avtomobili idarəetməni itirərək körpüdən aşıb və dəmir yolu xəttinin üzərinə düşüb.
"Azərbaycan Dəmir Yolları" QSC-dən verilən məlumata görə, hadisə nəticəsində yanğın baş verib, Fövqəladə Hallar Nazirliyinin yanğından mühafizə briqadası dərhal hadisə yerinə cəlb edilib və yanğın qısa müddət ərzində söndürülüb.
Hadisənin baş verdiyi vaxt həmin sahədə qatarlar hərəkətdə olmayıb. Hazırda yük maşınının sahədən götürülməsi üçün tədbirlər görülür və dəmir yolu infrastrukturuna dəymiş ziyan müəyyənləşdirilir.
İlkin araşdırmalara əsasən dəmiryol xəttinin kontakt şəbəkəsi ciddi zədələnib və hazırda həmin istiqamət üzrə qatarların hərəkəti müvəqqəti olaraq dayandırılıb.
Hadisənin baş vermə səbəbləri araşdırılır.
Bu gün səhər saat 4-5 radələrində Siyəzəndə yük maşını aşıb.
Bizim.Media xəbər verir ki, hadisə Bakı-Quba yolunun 104-cü km-də, Siyəzən rayonu ərazisində baş verib.

Тяжелое ДТП в Азербайджане: приостановлено движение поездов - ВИДЕО (ОБНОВЛЕНО)
Утром 29 августа на участке трассы Баку - Губа - госграница с Российской Федерацией, проходящем через территорию Шабранского района, произошло дорожно-транспортное происшествие (ДТП) со смертельным исходом.
Об этом сообщили в губинской региональной группе пресс-службы Министерства внутренних дел.
Согласно данным, водитель грузового автомобиля DAF потерял управление, в результате чего транспортное средство упало с моста.
"В ходе ДТП загорелась передняя часть фуры, водитель и пассажир погибли на месте происшествия от полученных травм.
По данному факту продолжается расследование", - говорится в информации.
Сегодня в 04:00 водитель грузовика, двигавшегося в направлении Гызылбурун - Гильгильчай, потерял управление, в результате чего транспортное средство упало с моста на железнодорожные пути.
Как сообщили в ЗАО "Азербайджанские железные дороги", в результате дорожно-транспортного происшествия произошло возгорание. Пожарные расчеты Министерства по чрезвычайным ситуациям оперативно прибыли на место, огонь был потушен в короткие сроки.
В момент аварии на данном участке не было движения поездов. В настоящее время ведутся работы по эвакуации упавшего грузовика и оценке ущерба, нанесенного железнодорожной инфраструктуре.
По предварительным данным, контактная сеть железнодорожной линии серьезно повреждена, и движение поездов в этом направлении приостановлено.