İlham Əliyev bu yolun genişləndirilməsinə 30 milyon manat ayırdı - SƏRƏNCAM
Prezident İlham Əliyev Azərbaycan-Rusiya Federasiyası dövlət sərhədində “Xanoba” və “Samur” sərhəd-keçid məntəqələri arasındakı avtomobil yolunun yenidən qurulması ilə bağlı tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Azərbaycan-Rusiya Federasiyası dövlət sərhədində “Xanoba” və “Samur” sərhəd-keçid məntəqələri arasındakı avtomobil yolunun uzunluğu 23,5 km olan hissəsinin dörd zolağa genişləndirilməsi məqsədilə “Azərbaycan Respublikasının 2020-ci il dövlət büdcəsində dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu (investisiya xərcləri) üçün nəzərdə tutulan vəsaitin bölgüsü”nün 1.66-cı bəndində göstərilmiş məbləğdən Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə ilkin olaraq 30 milyon manat ayrılıb.скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев выделил средства на реконструкцию автодороги на госгранице с Россией
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 27 апреля подписал распоряжение о мерах по реконструкции автомобильной дороги между погранично-пропускными пунктами "Ханоба" и "Самур" на государственной границе с Российской Федерацией.
Согласно распоряжению, на расширение автомобильной дороги до четырехполосной между погранично-пропускными пунктами "Ханоба" и "Самур" на государственной границе Азербайджан - Российская Федерация из суммы, указанной в пункте 1.66 "Распределение средств, предусмотренных для государственных капитальных вложений (инвестиционных расходов) в государственном бюджете Азербайджанской Республики на 2020 год", Госагентству автомобильных дорог Азербайджана первоначально выделяется 30 000 000 манатов.скачать dle 11.3