İlham Əliyev avtomobil yolunun tikintisinə 5,6 milyon manat ayırdı - SƏRƏNCAM
Prezident İlham Əliyev İsmayıllı rayonunun Hacıhətəmli–Gideyli–Kürd Eldarbəyli avtomobil yolunun tikintisi ilə bağlı tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Bu barədə Prezident.az məlumat yayıb.
Sərəncama əsasən dörd min nəfər əhalinin yaşadığı 3 yaşayış məntəqəsini birləşdirən Hacıhətəmli-Gideyli-Kürd Eldarbəyli avtomobil yolunun tikintisi məqsədilə “Azərbaycan Respublikasının 2021-ci il dövlət büdcəsində dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu (investisiya xərcləri) üçün nəzərdə tutulan vəsaitin bölgüsü”nün 1.1.14-cü yarımbəndində göstərilmiş məbləğin 5,6 milyon (beş milyon altı yüz min) manatı Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə ayrılıb.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев распорядился выделить 5,6 млн манатов на строительство автодороги в Исмаиллинском районе
30.07.2021 17:37 1 932
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 30 июля подписал распоряжение о мерах по строительству автомобильной дороги Гаджихатамли - Гидейли - Кюрд Эльдарбейли в Исмаиллинском районе.
Согласно распоряжению, на строительство трассы, соединяющей три населенных пункта с численностью населения 4 000 человек, из средств, указанных в подпункте 1.1.14 "Распределения средств, предусмотренных в госбюджете АР на 2021 год для государственных капиталовложений (инвестиционных расходов)", Государственному агентству автомобильных дорог выделяется 5,6 млн манатов.скачать dle 11.3