İlham Əliyev yol tikintisinə 1,1 milyon manat ayırdı
Prezident İlham Əliyev Şabran rayonunun Gəndob–Xaçmaz–Yalama–Rusiya Federasiyası ilə dövlət sərhədi (6 km)–Padar avtomobil yolunun tikintisi ilə bağlı tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Gəndob–Xaçmaz–Yalama–Rusiya Federasiyası ilə dövlət sərhədi (6 km)–Padar avtomobil yolunun tikintisi məqsədilə “Azərbaycan Respublikasının 2021-ci il dövlət büdcəsində dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu (investisiya xərcləri) üçün nəzərdə tutulan vəsaitin bölgüsü”nün 1.1.14-cü yarımbəndində göstərilmiş məbləğin 1,1 milyon (bir milyon bir yüz min) manatı Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə ayrılsın.скачать dle 11.3

Президент распорядился выделить средства на строительство автодороги в Шабранском районе
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 5 августа подписал распоряжение о мерах по строительству автомобильной дороги Гандоб - Хачмаз - Ялама - госграница с Россией (6 км) - Падар в Шабранском районе.
Согласно распоряжению, в целях строительства данной трассы из суммы, указанной в подпункте 1.1.14 "Распределения средств, предусмотренных в госбюджете АР на 2021 год для государственных капиталовложений (инвестиционных расходов)", Государственному агентству автомобильных дорог выделяется 1,1 млн манатов.