Prezident yol tikintisinə 2,2 milyon manat ayırdı - SƏRƏNCAM
Prezident İlham Əliyev Ağstafa rayonunun Böyük Kəsik-Ağgöl avtomobil yolunun tikintisi ilə bağlı tədbirlər haqqında Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, iki min nəfər əhalinin yaşadığı iki yaşayış məntəqəsini birləşdirən Böyük Kəsik-Ağgöl avtomobil yolunun tikintisi məqsədilə “Azərbaycan Respublikasının 2021-ci il dövlət büdcəsində dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu (investisiya xərcləri) üçün nəzərdə tutulan vəsaitin bölgüsü”nün 1.1.14-cü yarımbəndində göstərilmiş məbləğin 2,2 milyon (iki milyon iki yüz min) manatı Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə ayrılsın.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев распорядился выделить 2,2 млн манатов на строительство автодороги в Агстафинском районе
02.08.2021 16:13 2 079
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 2 августа подписал распоряжение о мерах по строительству автомобильной дороги Беюк Кесик - Аггель в Агстафинском районе.
Согласно распоряжению, на строительство трассы, соединяющей два населенных пункта с численностью населения 2 000 человек, из средств, указанных в подпункте 1.1.14 "Распределения средств, предусмотренных в госбюджете АР на 2021 год для государственных капиталовложений (инвестиционных расходов)", Государственному агентству автомобильных дорог выделяется 2,2 млн манатов.скачать dle 11.3